У центрі уваги ректорату – бюджет університету на 2016 рік та організований хід зимової екзаменаційної сесії

7 грудня 2015 року

     7 грудня відбулося чергове засідання ректорату. Відкриваючи його, ректор Станіслав Ніколаєнко розповів про візит до Вроцлавського природничого університету, який відзначав 70-річчя з дня свого заснування. Наші університети вже давно і плідно співпрацюють в галузі ветеринарної медицини, обговорено встановлення контактів також між факультетами геодезії та нашим – землевпорядкування. На цьому тижні запланований ряд загальноуніверситетських і державних заходів. Зокрема, завтра відбудеться науково-практична конференція, присвячена 85-річчю професора Валентина Яблонського. 9 грудня ректор університету братиме участь в парламентських слуханнях, де обговорюватимуться перспективи реформування освітянської галузі. 10 грудня в університеті пройде фінальна гра Клубу веселих та кмітливих, а в п’ятницю- прийматимемо президію Академії наук вищої школи.

     Потому перешли до планування роботи проректорів та служб. Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша доповів про проведені зустрічі з науково-педагогічними працівниками на факультетах, де відбувся обмін думками щодо застосування рейтингу. В дискусії було досягнуто консенсусу. Також проректор торкнувся теми призначення голів екзаменаційних комісій. Пропонується внести зміни в положення і зняти норму про необхідність запрошення головами цих комісій представників інших університетів. Сергій Миколайович повідомив, що 8 грудня відбудеться засідання комісії з оцінки рівня знань іноземної мови науково-педагогічними працівниками. Тривають захисти магістерських робіт, які будуть відвідувати члени ректорату за складеним графіком.

     Учений секретар Оксана Барановська повідомила про надходження пропозицій від деканів і директорів відокремлених підрозділів до плану реалізації програми розвитку університету «Голосіївська ініціатива – 2020» на 2016 рік. Всі вони будуть розглянуті на ректораті. Також триває підготовка до грудневої вченої ради, на якій з-поміж інших питань розглядатимуть звіт виконання «Голосіївської ініціативи – 2020» у 2015 році факультетом аграрного менеджменту.

     Начальник планово-фінансового відділу Наталія Дробот представила аналіз проекту бюджету університету на 2016 рік. Ситуація складна, тому у наступному році нас чекає економне витрачання коштів, заощадження енергоресурсів. Заплановано радикально підвищити ефективність діяльності наших госпорозрахункових підрозділів. Розроблений проект ціноутворення вартості навчання для вступників 2016 року, який найближчим часом буде представлений деканам факультетів і директорам навчально-наукових інститутів. Не виключено, що і для сьогоднішніх студентів буде корегуватися сума плати за навчання на дозволений державою індекс інфляції. Це питання буде обговорюватися зі Студентським самоврядуванням.

     Начальник навчального відділу Оксана Зазимко доповіла про організацію зимової екзаменаційної сесії, підготовку до випуску магістрів. Відділом спільно з деканатами і директоратами вже підготовлений розклад занять на другий семестр.

     Начальник відділу комплексної охорони і безпеки Василь Моісеєв проінформував про завершення встановлення системи оповіщення цивільної оборони в 6-му гуртожитку.

    Начальник спеціального відділу Валерій Бевз доповів про необхідність оновлення нормативної бази щодо розгортання мобілізаційного пункту на території університету на особливий період. Підтримана пропозиція щодо розміщення його у разі необхідності в 9-му корпусі.

     Голова профкому співробітників Ростислав Тарасенко представив результати перевірки комісією якості харчування у буфетах 1-го, 4-го, 6-го, 12-го корпусів та 8-го гуртожитку. Загальна характеристика така: буфети працюють значно ліпше, ніж їдальні, проте недоліки є і тут. Комісія завершила перше коло перевірок, усі пропозиції і зауваження передані для врахування директору служби закладів харчування Богдану Дубасу. Однак, як зазначив голова профкому, комісія свою роботу не припиняє, а посиливши свій склад відповідними фахівцями, буде здійснювати контроль на постійній основі.

     Начальник відділу кадрів Микола Михайліченко доповів про хід конкурсу на заміщення вакантних посад чотирьох завідувачів кафедр та директора Мукачівського аграрного коледжу. Відповідне оголошення було розміщене на офіційному сайті університету та в газеті «Університетський кур’єр».

     Начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко поінформував про хід конкурсу наукових проектів на 2016 рік.

     Начальник господарського відділу Володимир Дудченко доповів про виконання будівельно-відновлюваних робіт в 3-му навчальному корпусі. Вони ведуться за 10-ма напрямками і на 60% від плану вже виконані. Основне на цьому тижні – монтаж вентиляційного обладнання. Щодо економії енергоресурсів, то у порівнянні з минулим роком в листопаді ми зменшили їх споживання на 18% у гуртожитках і на 30% в корпусах, на 22% скоротили витрати природного газу. Відповідно до жовтня ц.р. на 30% менше витрачаємо холодної води в гуртожитках і на 10% менше – в корпусах.

     Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку університету Вадим Ткачук повідомив про візит до університету представників німецької сільськогосподарської спілки, які зустрінуться з викладачами і студентами факультетів економічного і аграрного менеджменту, та польської компанії по вирощуванню ягід і фруктів з метою залучення на виробничу практику відповідних фахівців.

 

     Перший проректор Ігор Ібатуллін проінформував про результати перевірки університету екоінспекцією і запевнив, що виявлені недоліки будуть ліквідовані. Також минулого тижня відбулася нарада за участі голів спеціалізованих вчених рад, на якій розглядалося питання об’єднання наукових спеціальностей і досвід захистів дисертацій в Німеччині та США. За її підсумками готується відповідне звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти і науки. Триває подача документів до рейтингової комісії, в т.ч. надходять пропозиції щодо оновлення її складу.

     Підсумовуючи, ректор Станіслав Ніколаєнко дав ряд доручень. Так, Сергію Кваші доручено посилити контроль за навчальним процесом, організацією екзаменаційної сесії і випуском магістрів, внести пропозиції із запровадження щотижневих творчих вечорів кафедрою культурології, відновлення духового оркестру, Вадиму Ткачуку – контролювати формування бюджету університету на 2016 рік, внести пропозиції по корегуванню вартості навчання, Миколі Михайліченку – скласти графік стажувань деканів та директорів, Ігорю Ібатулліну – провести нараду за підсумками наукової роботи в 2015 році, розробити графік і організувати звіти факультетів, ННІ та служб університету.

     Також розглядалися і інші питання життєдіяльності університету.

Денис Рудень

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook