Екскурсія до Музею грошей Національного банку України

22 листопада 2015 року
Ніжинський агротехнічний інститут

20 листопада студенти групи БО 131 в рамках вивчення економічних дисциплін відвідали Музей грошей Національного банку України.

Дана поїздка дозволила зануритися в найважливіші робочі моменти Центрального банку, детальніше ознайомитися з процедурою випуску грошей. Експозиції музею розповідають про грошовий обіг на українських землях з давніх часів і до сьогоднішніх днів. У ньому представлені примітивні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української народної республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України.

Особливо цікавою для відвідувачів виявилася повна колекція пам’ятних та ювілейних монет незалежної України. Адже монета – це не лише грошовий еквівалент, а й носій історичної, політичної та культурної інформації про епоху, яку вони представляють. У колекції зібрані монети, що присвячені видатним особистостям, історичним подіям, знакам зодіаку, тваринам. Найвражаючою виявилася півкілограмова золота монета Євро-2012 номіналом 500 грн. і сучасною вартістю понад 600 тис. грн. Їх всіх карбують на банкнотно-монетному дворі НБУ із застосуванням надсучасних технологій. Цікавою і корисною для подорожуючих є величезна виставка сучасних грошей більшості країн світу. Також студенти мали змогу особисто перевірити всі елементи захисту оновленої банкноти номіналом 100 гривень 2014 року випуску.

І на завершення кожен бажаючий виготовив собі пам’ятний подарунок – власноруч виковану сувенірну монету. Впевнені, що подібні заходи допоможуть студентам при освоєнні фахових дисциплін у майбутньому.

Галина Македон, асистент кафедри анрарної економіки


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook