Декан факультету Доля Микола Миколайович прийняв участь в засіданні круглого столу на тему: "Пріоритетні напрями прикладних наукових досліджень у галузі землеробства на 2016-2020 роки»
Декан факультету Доля Микола Миколайович прийняв участь в засіданні круглого столу на тему: "Пріоритетні напрями прикладних наукових досліджень у галузі землеробства на 2016-2020 роки»
10 листопада 2015 року
5 листопада 2015 року в актовому залі президії Національної академії аграрних наук України відбулося засідання круглого столу на тему: "Пріоритетні напрями прикладних наукових досліджень у галузі землеробства на 2016 – 2020 роки".
Захід проведено спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України.
У роботі круглого столу прийняли участь:
- декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП, професор, член-кор. НААН Доля Микола Миколайович з доповіддю: «Актуальні питання післядії сучасних засобів хімізації».
- в.о. академік-секретар Відділення рослинництва НААН, академік НААН Іващенко Олександр Олексійович з доповіддю: «Концептуальні підходи сучасної науки до проблем аграрного виробництва у зв’язку зі змінами клімату»;
- директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Топчій Володимир Миколайович з доповіддю: «Актуальність визначення пріоритетності прикладних наукових досліджень у галузі землеробства на 2016 – 2020 роки»;
- заступник директора з наукової роботи, ННЦ «Інститут землеробства НААН», д.с.-г.н. Ткаченко Микола Адамович з доповіддю: «Наукові підходи до систем сівозмін та обробітку ґрунту за умов змін клімату»;
- завідувач відділу селекції і насінництва пшениці Селекційно-генетичного інституту – НЦНС, академік НААН Литвиненко Микола Антонович з доповіддю: «Завдання перед вітчизняною селекцією у підвищенні конкурентоздатності сортів і гібридів сільськогосподарських культур»;
- заступник директора з наукової роботи ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», д.б.н. Мирошниченко Микола Миколайович з доповіддю: «Нові пріоритети в агрохімічному забезпеченні землеробства та управлінні мінеральним живленням рослин»;
- провідний науковий співробітник ННЦ «ІМЕСГ», к.т.н., заслужений працівник сільського господарства України Насонов Василь Андрійович з доповіддю: «Застосування технічних засобів для обробітку ґрунту та сівби у новітніх технологіях вирощування сільськогосподарських культур»;
- заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин НААН, д.с.-г.н. Ретьман Сергій Васильович з доповіддю: «Актуальні питання ефективного захисту посівів зернових культур за умов змін клімату».
В обговоренні прийняли участь: заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики України Сухомлин Леонід Вікторович, директор Інституту «УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого» Кравчук Володимир Іванович, член-кор. НААН Танчик Семен Петрович та інші.
Як доповідачі, так і учасники круглого столу, що прийняли участь в обговоренні проблем, висловили свої пропозиції та побажання щодо конструктивних вирішень, піднятих на круглому столі питань і постановили:
1.Тенденції зміни клімату вимагають від аграріїв істотного підвищення рівня ведення землеробства в усіх регіонах України.
2.Для успішної діяльності, сільськогосподарське виробництво потребує істотної допомоги аграрної науки, а саме: нових підходів до накопичення, збереження і використання вологи; оптимізації структури посівів; створення нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур, які адаптовано до складних агрокліматичних умов вегетації; збільшення екологічних систем захисту та сучасних технічних комплексів сільськогосподарських машин.
3.Для покращення координації зусиль аграріїв спільно з науковими установами, під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України необхідно створити робочу групу, яка узагальнить основні проблеми в наукових розробках, виробництві, визначить необхідний обсяг їхнього фінансування, та, в свою чергу, запропонує на відкритий тендер науково-дослідним установам.
Учасниками круглого столу відмічена позитивна атмосфера роботи та підкреслена необхідність і користь таких зустрічей.