Профорієнтаційна робота аспірантів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК
На кафедрі стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції проходить своє навчання в аспірантурі здобувач Таран Тетяна Миколаївна. Мало того, що Тетяна Миколаївна чудово виконала у цьому році план аспіранта, але вона ще й сприяє НУБіП України та факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК у проведенні профорієнтаційної роботи в Полтавському технікумі харчових технологій, викладачем якого вона являється на даний час.
Полтавський технікум харчових технологій являється у Полтавській області провідним державним навчальним закладом І-рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів для різних галузей харчової та переробної промисловості України. Полтавський технікум випускає фахівців за такими спеціальностями:
- Зберігання, консервування та переробка м’яса;
- Зберігання, консервування та переробка молока;
- Виробництво харчової продукції;
- Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв
- Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва;
- Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок;
- Обслуговування комп'ютерних систем і мереж.
Розповідаючи про НУБіП України Таран Т.М. зауважила, що Національний університет біоресурсів і природокористування України є одним із провідних закладів освіти, науки і культури в Україні. У 3-х навчально-наукових інститутах та 13-ти факультетах базового закладу університету (м. Київ) і в 10-ти відокремлених підрозділах НУБіП України – регіональних вищих навчальних закладах І-ІІІ рівнів акредитації навчається понад 26 тис. студентів та більше 600 аспірантів, докторантів і пошукувачів. А факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК займає лідируючі позиції в університеті та випускає фахівців ОКР «Бакалавр» та ОКР «Магістр» саме за запропонованими у технікумі спеціальностями.
Всі випускники зможуть продовжити навчання у нашому рідному Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Ректор Станіслав Миколайович Ніколаєнко сказав, що кожен викладач має привести абітурієнта до нашого університету, тому ми пішли трохи далі і абітурієнтів в університет залучають навіть наші молоді вчені - аспіранти.
Довідка: У сучасному розумінні професійний відбір бере початок від досліджень професора Кембріджського університету директора гальтоновської лабораторії євгеніки Карла Пірсона (1857–1936 рр.). Його книга «Вибір професії» відкриває список робіт з профвідбору. Пірсон створив перше бюро профорієнтації в Бостоні (США).
Декан факультету харчових технологій
та управління якістю продукції АПК,
докт. техн. наук Л.В. Баль-Прилипко