Майбутні ветеринари про навчальний курс «Етнокультурологія»: і зміст, і радість
Ми вже писали на цій сторінці, що студентство НУБіП України, вивчаючи етнокультуролгію, часто відвідують музеї, виставки, презентації, щоб наочнг познайомитися із українським мистецтвом. Майбутні ветеринари – одні з найактивніших таких відвідувачів.
Так, для них була цікавою «Весняна виставка» у галереї «Митець», що на вул. Великій Васильківській 12, на якій презентувала твори секція декоративно-вжиткового мистецтва Київської організації Національної спілки художників України, а студенти мали змогу побачити твори художньої кераміки, текстилю, металу, скла, розпису тощо. За словами студентів, виставка «Код свободи» в галереї «Golden’s» справила дуже приємне враження на всіх, адже кожна робота мала свій характер, глибину і стиль, а сама атмосфера простору сприяла зануренню в мистецтво».
Вартю уваги студенти вважали і виставку «Простір уяви. Графіка з музейних фондів» у Музеї сучасного мистецтва, що на вул. Євгена Коновальця, 44-а. «Простір уяви» - це майже 100 графічних робіт від понад 60 українських митців, які представляють багатогранність мистецьких шкіл Києва, Харкова, Львова, Одеси, Криму та діаспори. Це унікальна можливість побачити, як тонкі лінії перетворюються на потужні образи, наповнені глибокими почуттями і філософськими роздумами. Причому, за словами організаторів, 80% творів на цій виставці демонструються вперше!
«Виставка справила сильне враження — цікаво було побачити, як у звичайних на перший погляд орнаментах закладено глибокі смисли та світогляд наших предків. Експозиція допомогла краще зрозуміти значення традиційних символів і їхню роль у формуванні української культурної ідентичності. Це був пізнавальний і надихаючий досвід, який залишив приємні враження і бажання дізнаватися більше про народне мистецтво», - зазначили студентки-другокурсниці факультету ветеринарної медицини Корзаченко Олександра, Рябоконь Марія, Вихрист Дарʼя і Кипіченкова Анна.
Зацікавило студентів і креативне мистецтво з використанням сучасних технологій. Ось відгуки на виставку «Третє дихання» студентів 2 курсу факультету ветеринарної медицини:
«Ця виставка справляє сильне враження поєднанням сучасних візуальних технологій і глибокого змісту. Слово «РАДІСТЬ» задає емоційний тон, а портрети Дарвіна, Екмана й Юнга підкреслюють зв’язок науки й емоцій. Атмосфера спокою та символізм надихають на роздуми»
Ростислав Товстопʼят
«Виставка “Третє дихання” — це справжня подорож у світ емоцій. Вона інтерактивна, сучасна та дуже атмосферна. Найбільше вразили зони з дитячими спогадами та великим муркотливим котом для релаксу. Тут можна не лише подивитися, а й відчути, перепрожити, зануритися в себе. Чудовий приклад того, як мистецтво може підтримати, надихнути й допомогти знайти внутрішню рівновагу»
Анастасія Мамчур та Поліна Шокарєва
«Найбільше мене вразила квітка взаємодії - це 8 метрова інтерактивна інсталяція. Щоб вона розкрилася, 10 осіб мають одночасно натиснути на сенсор, і без спільних зусиль нічого не буде відбуватися. Це створює свого роду командну роботу між незнайомими людьми. Конструкція виглядає просто, але справляє неабияке враження: світло, звук і рух пелюсток працюють синхронно. Після цього хочеться повторити - цікаво спостерігати, як механізм реагує саме на взаємодію»
Тетяна Авраменко
Прикметно, що наші студенти мають змогу побачити мистецькі витвори прямо на кафедрі культурології. Так, нещодавно на кафедру повернулося текстильне панно доцентки кафедри Ярини Пузиренко (а саме вона викладала етнокультурологію майбутнім ветеринарам) «Переплетіння нашого життя», яке експонувалося на Всеукраїнській виставці «Світ Божий, як Великдень».
На виставці були представлені роботи декоративно-ужиткового мистецтва 78 авторів з різних куточків України, виконані у різних стилях та техніках. Це картини, гобелени, текстильні панно, батик, кераміка, вироби з дерева, ікони, писанки та вітражі.
Цей престижний мистецький захід під егідою Національної спілки художників України, який відбувається щороку в різних містах України, у 2025 році спільно організували і провели Рівненська обласна організація Національної спілки художників України та Рівненський обласний краєзнавчий музей.
Що ж, весняний семестр закінчився, проте мистецьке життя Києва триває. Сподіваємося, що наші студенти і після складання іспиту з етнокультурології будуть відвідувати музеї, виставки, презентації і цікавитися українською культурою.