Міжнародна академічна співпраця в дії: досвід мобільності за програмою Erasmus+ доцента Антона Кошеля у Вроцлавському університеті природничих наук

14 липня 2025 року

   В рамках міжнародної програми академічної мобільності Erasmus+ (Staff Mobility for Teaching) відбувся візит доцента кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Антона КОШЕЛЯ до Вроцлавський університету природничих наук (м. Вроцлав, Польща).


   Безпосередньою базою проходження стажування був Інститут просторового управління, відділ геодезичного планування сільських територій та управління нерухомістю. Керівництво реалізації програми академічної мобільності з польської сторони здійснював доктор технічних наук Якуб ЩЕПАНСЬКИЙ.


    Під час перебування у Вроцлавському університеті природничих наук були проведені заняття зі студентами освітнього рівня бакалавр та магістр разом із докторами Ольгердом КЕМПОЮ та Якубом ЩЕПАНСЬКИМ. В ході цих занять Антоном КОШЕЛЕМ були представлені презентаційні матеріали щодо останніх тенденцій розвитку геоінформаційних технологій в управлінні процесами просторового розвитку та повоєнного відновлення територіальних громад, при цьому ознайомивши місцевих студентів навчальних методик і практик, які застосовуються під час навчання на факультеті землевпорядкування НУБіП України спеціальності G18 Геодезія та землеустрій.

 



    В процесі проходження академічного обміну відбулась важлива зустріч із директором Інституту просторового управління Вроцлавського університету природничих наук, професором Пьотром КРАЄВСЬКИМ. В результаті зустрічі були досягнені домовленості щодо поглиблення співпраці між Інститутом просторового розвитку та Факультетом землевпорядкування, а саме: проведення спільних круглих столів та онлайн-вебінарів для обміну передовим досвідом; вивчення можливості проведення літньої школи для студентів на базі Вроцлавського університету природничих наук; розробка спільних менторських програм, грантових заявок на Erasmus+, Horizon Europe, Visegrad+, а також розширення академічних обмінів.


    Одною із складових візиту було поглиблення наукової співпраці, а саме написання спільної статті, яка входить до міжнародних науковометричних баз даних, а також подача спільної проектної заявки, разом з колегами із Чехії та Словаччини на конкурс Visegrad+.

 


    Отримані результати в наслідок візиту та досягнуті домовленості відкривають нові перспективи для реалізації спільних освітніх програм, академічних обмінів, літніх шкіл, менторських ініціатив і дослідницьких проєктів. Така багатовекторна співпраця не лише сприятиме підвищенню якості освіти та науки, але й посилить інтеграцію української академічної спільноти у європейський освітньо-науковий простір.
     Висловлюємо щиру подяку керівництву та науково-педагогічному складу університетам НУБІП України та Вроцлавському університету природничих наук за всебічну допомогу і підтримку під час проходження програми академічної мобільності.

Антоніна МОСКАЛЕНКО
завідувач кафедри геоінформатики і
аерокосмічних досліджень Землі

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook