Навчальна практика з бухгалтерського обліку як важливий етап поглиблення знань та набуття практичних навичок з первинного ведення обліку

21 червня 2025 року

З 09.06.2025 р. по 20.06.2025 р. здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОП «Облік і аудит» 2-го курсу і 1 скороченого терміну та ОП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу». Відповідно до Наказу № 1045 «С» від 02.06.2025 р. навчальна практика з бухгалтерського обліку (загальна теорія) проводилася в очному форматі. Практичне навчання здобувачі вищої освіти проходили в навчальних лабораторіях 609 і 610 навчального корпусу 10 з використанням матеріалів, які наведені в Робочому зошиті і розміщені на Електронних навчальних курсах.

Метою навчальної практики є: закріплення рівня теоретичної та практичної підготовки здобувачів вищої освіти; формування професійних умінь і навичок; розвиток професійних якостей майбутнього фахівця; розвиток навичок самостійної роботи із спеціальною літературою, законодавчими та нормативними актами; розвиток вміння складати первинні документи, облікові регістри формувати звітність. Первинна документація – це основа основ бухгалтерського обліку і документальна підмога для будь-якої господарської діяльності. Помилки або незаповнення будь-яких реквізитів можуть обернутися сумнівами в реальності показників звітності. Здобувачі ознайомилися із основними первинними документами, які пов’язані з господарськими операціями з обліку грошових коштів, дебіторської заборгованості, основних засобів, запасів, виробництва та реалізації готової продукції, заробітної плати тощо.

  
 

Дана навчальна практика для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Облік і аудит» дала можливість закріпити теоретичні знання з бухгалтерського обліку (загальна теорія).

За результатами виконання програми навчальної практики здобувач повинен знати: роль, місце та завдання системи бухгалтерського обліку; елементи процесу бухгалтерського обліку в їх взаємозв'язку; порядок застосування нормативно-законодавчих актів на підприємстві; роль і завдання облікових працівників на кожній ділянці облікової роботи. По закінченню терміну проведення навчальної практики здобувач має вміти: складати первинні документи; групувати і систематизувати первинні документи для подальшої обробки; відображати господарські операції на рахунках бухгалтерського обліку; вести регістри аналітичного та синтетичного обліку; зіставляти дані аналітичного і синтетичного обліку; використовувати в практичній діяльності положення законодавчих актів, постанов, розпоряджень, наказів, методичних та нормативних матеріалів з бухгалтерського обліку.

Завдання, які були поставлені перед здобувачами вищої освіти, вони успішно виконали.


В кінці навчальної практики відбувся захист Звітів з навчальної практики з бухгалтерського обліку (загальна теорія) та складені Звіти керівників практики.

Навчальна практика – це можливість для кожного здобувача вищої освіти поглибити знання та практичні навички з ведення бухгалтерського обліку, що сприятиме підвищенню якості рівню знань, який повинен відповідати сучасним тенденціям і вимогам.

Тамара Гуренко, Катерина Шевчук,
доцентки кафедри обліку та оподаткування

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook