Ознайомчо-технологічна практика студентів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології

9 липня 2025 року
Навчальний рік для студентів 1 та 2 курсів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології спеціальності 202 «Захист та карантин рослин» завершився ознайомчо-технологічною практикою, що була проведена на кафедрі ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин професором Миколою ДОЛЕЮ та доцентом Ольгою ДМИТРІЄВОЮ.

Метою ознайомчо-технологічної практики є ознайомлення студентів з основами професійної діяльності, конкретними технологічними процесами та екскурсії в місця майбутнього працевлаштування.

В цьому році, в рамках практики, студенти змогли побувати в декількох цікавих локаціях. А розпочалась практика з подорожі в Агрономічну дослідну станцію НУБіП України на «День поля», де на дослідних ділянках виконуються численні госпдоговірні тематики. «День поля» — це важлива агропромислова подія, яка демонструє нові технології, дослідження та інновації в сільському господарстві. Тому дуже важливо, щоб наші студенти були присутніми на таких заходах. Студенти побачили стаціонарні польові досліди кафедр нашого університету, колекційні розсадники та демонстраційні посіви сортів та гібридів сільськогосподарських культур. До проведення заходу приєдналися та розгорнули свої експозиції партнери агробіологічного факультету — українські компанії Timac Agro Ukraine, Life Biochem, КВС-Україна, Dron UА, ArtField, а також Indigo Agriculture (США) і ТОВ «Біотех ЛТД» (Німеччина), RGT (Франція). Ці експозиції викликали значну зацікавленість наших студентів.

Також під час практики студенти відвідали стаціонарні досліди Національного наукового центру «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України», де ознайомились із технологіями контролю домінуючих видів шкідливих організмів у посівах озимої та ярої пшениці, озимого та ярого третикале, гречки. Керівник практики професор Микола ДОЛЯ надав навчально-консультативну оцінку щодо ефективного застосування сумішей сидеральних культур та їх впливу на фітосанітарну ситуацію. Керівники практики також звернули увагу студентів на наявних комах-фітофагів на колосі пшениці та хвороби кореневої системи та колоса. Увагу студентів було акцентовано на якості і своєчасності проведення заходів захисту кукурудзи від комплексу шкідливих організмів із оцінкою фітотоксичної дії препаратів.


 

Велике задоволення отримали студенти від екскурсії в Центральний ботанічний сад, де ознайомились із унікальними флористичними комплексами, діяльністю відділу захисту рослин, історією ботанічного саду. Крім навчання, студенти змогли насолодитись красою троянд в одному із найбільших в Україні трояндових садів, де зібрано понад 500 сортів.


 
 
 

Ще одна цікава екскурсія і одночасно допомога рідному університету відбулась в рамках практики на демонстраційних полях лікарських та фітоенергетичних культур кафедри рослинництва, яка гостинно відчинила свої ділянки для нашої практики. Студентів зацікавили колекції видів одно- та багаторічних культур — джерел альтернативної рослинної сировини для виробництва біопалива, дослідні ділянки, де вирощують рис, посіви м’яти, сорго, гречки, амаранту тощо.


 
 
 
Ознайомчо-технологічна практика допомагає студентам визначитись із вибором майбутньої спеціалізації та закріплює інтерес до обраної професії.

 

Ольга ДМИТРІЄВА,
доцент кафедри інтегрованого захисту
та карантину рослин  

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook