ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ З ІХТІОЛОГІЇ

8 липня 2025, 8:52

           Завершилася ще одна цікава та пізнавальна навчальна практика з дисципліни «Іхтіологія», яку для студентів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» провели доценти кафедри гідробіології та іхтіології — Аліна Макаренко та Максим Халтурин.

Цікавість до дисципліни, яку продемонстрували студенти, проявлялася не лише під час обробки зібраного матеріалу, а й безпосередньо у процесі його збору. Причому активну участь брали не лише хлопці, як це традиційно вважається, а й дівчата.

У межах практики студенти збирали та аналізували іхтіофауну р. Дніпро безпосередньо на місці проведення лову — на набережній м. Києва. Для цього використовували вудилища та опановували методику визначення видів риб.

Найцікавішою частиною для студентів стали морфобіологічні вимірювання як аборигенних видів (плоскирка, плітка, гірчак, верховодка, карась сріблястий), так і інвазійних — таких як сонячний окунь, голка пухлощока, бичок кругляк. Після вимірювань проводилися розрахунки коефіцієнта зрілості, індивідуальної абсолютної та популяційної плодючості. Також студенти виконували зворотні розрахунки для визначення швидкості росту та приросту, зокрема для промислово цінних видів — карася сріблястого та плоскирки.

 

 

 

У підсумку студенти залишилися дуже задоволені проходженням практики та одностайно зазначили, що впевнено пов’язують своє майбутнє зі спеціальністю 207 «Водні біоресурси та аквакультура» факультету тваринництва та водних біоресурсів.

Запрошуємо вас приєднатися до нашої дружної наукової спільноти та взяти участь у наступних, не менш цікавих і пізнавальних практиках!

 

 

Доцент кафедри гідробіології та іхтіології
Максим Халтурин

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook