ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження продовжує успішно надавати послуги у рамках сертифікатних програм

4 липня 2025 року
Колектив фахівців Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України на запит Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», у рамках сертифікатної програми провів навчання для інженерно-технічних працівників.

У відповідності до заздалегідь погоджених вимог замовника, колектив науково-педагогічних працівників інституту у співпраці з навчально-науковим інститутом неперервної освіти і туризму розробили навчальну програму «Фахівець з високовольтних вимірювань та випробувань електрообладнання» та навчально-методичне забезпечення, комплекси тем, яке вже стало складовою платформи неформальної освіти ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження. В структуру курсу входять теоретичні та практичні модулі, тести для самопідготовки, що створює додаткові можливості для набуття здобувачами освітньої послуги нових фахових компетенцій.

Тривалість навчання згідно програми — 2 тижні очного навчання, який включає 60 аудиторних годин, 26 годин лекційних занять та 34 години лабораторних та практичних. Заняття проводились у спеціалізованих навчально-наукових лабораторіях інституту, які мають сучасне обладнання та приладову базу.

Навчально-тематична програма передбачала розгляд актуальних тем електроенергетичної галузі: сучасні способи діагностування ізоляції та контактних з’єднань в електричних мережах, експлуатацію і ремонт розподільних пристроїв, трансформаторів; особливості конструкції та експлуатації кабелів зі зшитого поліетилену та самонесучих ізольованих проводів; особливості використання мікропроцесорних пристроїв релейного захисту й автоматики (РЗА); управлінню надійністю електромереж: автоматичне частотне розвантаження (АЧР), захист від підвищення частоти (ЗПЧ), автоматичне повторне включення (АПВ), автоматичне мережеве резервування (АВР); програмування мікропроцесорних пристроїв релейного захисту й автоматики; системи акумулювання електросистем, типи АКБ та особливості їх сервісу; високовольтні вимірювання та випробування; VR-технології в енергетиці тощо.

Після кожного заняття певний час відводився для обговорення та дискусійних питань.
Для якісного опанування матеріалу в інституті розроблена платформа неформальної освіти з електронними методичними матеріалами, доступ до яких надається під час навчання на курсах.

Традиційно значну зацікавленість серед слухачів викликали практико-орієнтовані заняття з використанням VR-тренажерів, які проводив Андрій ПЕТРЕНКО, доцент кафедри інженерії енергосистем.

Не менш змістовними та актуальними були лабораторні заняття, присвячені особливостям застосування вимірювальних трансформаторів, які провів Роман ЧУЄНКО, доцент кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій. Лабораторне заняття з випробування ізоляції електрообладнання провів Віталій НАЛИВАЙКО, доцент тієї ж кафедри. Окрему увагу слухачів привернули заняття з техніки високих напруг, які провів Сергій ПРОКОПЕНКО, а також заняття, присвячені системам акумулювання в електроенергетичних системах, типам акумуляторних батарей та особливостям їх обслуговування, які провів Геннадій КРУГЛЯК, відповідно асистент та старший викладач кафедри інженерії енергосистем.

Учасники програми виявили підвищену зацікавленість під час занять, присвячених програмуванню мікропроцесорних пристроїв у системах релейного захисту та автоматики, які проводив Анатолій РУДЕНСЬКИЙ, старший викладач кафедри автоматики та робототехнічних систем імені академіка І. І. Мартиненка.

З метою оцінювання якості освітнього процесу з підвищення кваліфікації було проведено анонімне анкетування слухачів, що дозволило отримати об'єктивний зворотний зв’язок. Після цього підбито підсумки двотижневої роботи, зокрема проаналізовано досягнення та визначено напрями для подальшого вдосконалення навчальної програми.

 Два тижні інтенсивного навчання завершився успішним складанням фінальних тестових завдань учасниками курсів.
А на сам кінець, втомлені, але задоволені собою здобувачі пройшли анкетування та одержали сертифікати про підвищення кваліфікації державного зразка.

Слухачі програми науковий співробітник Олексій МОЛЧАНОВ та молодший науковий співробітник Поліна КУРМАЗ відділу аналізу надійності систем контролю та діагностики високо оцінили фаховий рівень викладачів та стан матеріально-технічної бази.

 Фото на згадку…

ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження постійно розширює коло освітніх послуг поза межами ліцензійної діяльності. Зокрема, у 2025 році планується провести низку таких заходів зі спеціальності G3 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для майже 200 слухачів.
Детально з програмами неформальної освіти можна ознайомитись на сайті інституту.

Світлана МАКАРЕВИЧ,
координатор з проєктної діяльності
ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook