Другокурсники освітньої програми «Агроінженерія» проходять навчальну практику із сільськогосподарських машин

2 липня 2025 року

 Якісна підготовка фахівців інженерного профілю у великій мірі залежить від ретельних підходів до їх професійного розвитку. В умовах стрімкого технологічного прогресу і змін у аграрній сфері визначний характер становить практичне навчання молодих людей, як засіб нарощування прикладного розуміння обраного фаху. Практична підготовка виступає невід’ємною складовою освітнього процесу, зазначається обов’язковим компонентом в освітніх програмах і стандартах вищої освіти, адже дозволяє студентам не лише закріпити теоретичні знання, а й здобути необхідні навички роботи з сучасною аграрною технікою, технологічними процесами, системами управління та обслуговуванням машин.

 Відповідно до вимог освітньо-професійної програми «Агроінженерія», бакалаври другого курсу наприкінці четвертого семестру підготовки технологічно підсилюють фахову ерудованість, у рамках навчальної практики з дисципліни «Сільськогосподарські машини».

  

 
 
  
 
 Прикладний вишкіл здобувачі вищої освіти реалізують на навчальному обладнанні кафедри сільськогосподарських машин і системотехніки імені академіка П. М. Василенка. Спеціалізовані лабораторії кафедри, завдяки тісній співпраці з виробництвом насичені сучасним обладнанням, технічними вузлами, механізмами і машинами провідних компаній світу, таких як Elvorti, Trimble, Lehner, Amazone, Vaderstad, Mzuri, Оptikon, Нardi. З метою якісного і поступового опанування механізованих операцій, поряд з відомими брендами, у навчальному процесі, також використовується класична техніка. 
 
  
 
 
 
 Згідно з тематичним планом практики, студенти займаються технічним обслуговуванням, ремонтом, регулюванням і налаштуванням на робочий процес жниварок, систем обмолоту урожаю, кормозбиральних агрегатів, вузлів ґрунтообробних машин, механізмів висівних апаратів, та обладнання для захисту рослин.
 
 
  Молоді агроінженери груп АІ 2301, АІ 2302 та АІ 2303, Владислав Андросенко, Євгеній Котляр, Владислав Миронов, Іван Майструк і Сергій Фомін зазначають, що під час роботи з лабораторними агрегатами кафедри засвоїли багато тонкощів і правил обслуговування вузлів іноземного і вітчизняного виробництва, що досить суттєво підвищило їхні інженерні здібності. Зокрема, студенти регулювали і комплектували робочі секції культиваторів-рослинопідживлювачів, відновлювали роботоздатність регуляторів швидкості обертання котушкових висівних апаратів, проводили налаштування ґрунтообробного знаряддя, збиральної та посівної техніки. Практиканти досить яскраво висвітлили і свої креативні здібності, які зазвичай домінують у інженерному темпераменті майбутніх фахівців. За перший тиждень практики студенти частково змінили кольорову гаму та дизайн розміщення грунтообробних машин і машин для заготівлі кормів.
 
 За словами студентки Юлії Крисюк, крім опанування будови аграрних машин, практика дала можливість відчути зусилля рук для подолання тертя різьбових поверхонь, оволодіти роботою з інструментарієм та вивчити застосування розмірних рядів метизів і кріпильних виробів.
 Навчальна практика другокурсників-агроінженерів слугує вагомим елементом пізнання перед розрахунковими курсами профільних дисциплін. Бажаємо студентам якісного засвоєння практичних знань та духовного налаштування на новий навчальний рік, стійкості, енергії і мирного неба.
 Дякуємо Збройним Силам України, за можливість готувати молодих фахівців, для нашої держави.
 
Ігор Сівак, доцент кафедри
сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка
П.М. Василенка
Олег Бачинський, заступник начальника відділу
 практичного навчання та працевлаштування
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook