Навчальна практика з Ґрунтознавства
Традиційно в кінці четвертого семестру студенти другого курсу спеціальності «Агрономія» проходять навчальну практику з дисципліни «Ґрунтознавство з основами геології».
Базами проведення практики в цьому році стали: територія НПП «Голосіївського», ВП НУБіП України “Агрономічна дослідна станція” та “Великоснітинське навчально-дослідне господарство ім. О.В. Музиченка” Київської області і навчальні аудиторії та лабораторії НУБіП України «Демонстраційне колекційне поле с.-г. культур» та «Геології та картографії грунтів». Особливістю цієї практики є можливість безпосереднього вивчення ґрунтів двох ґрунтово-кліматичних зон України Полісся і Лісостепу у природних польових умовах. Для майбутніх агрономів надзвичайно важливо розуміти властивості ґрунтів, адже саме ці знання є основою для ефективного використання природних ресурсів, отримання сталих високих урожаїв сільськогосподарських культур та виробництва якісної продукції. Керівниками практики, згідно наказу, були призначені такі доценти і асистенти кафедри ґрунтознавства та охорони грунтів: Богданович Р.П., Карабач К.С., Вітвіцький С.В., Носенко В.Г, Шеметун К.І. і Субботіна О.В.
Метою навчальної практики є ознайомлення студентів із ґрунтовим покривом як середовищем для росту рослин, вивчення закономірностей ґрунтоутворення та опанування техніки закладання ґрунтових розрізів, морфологічного опису ґрунтового профілю та його окремих генетичних горизонтів, оцінювання ґрунтів за морфологічними ознаками.
Під час польового етапу навчальної практики студенти отримали практичні навички у закладанні ґрунтового розрізу, проведенні опису профілю дерново-підзолистих, сірих лісових, чорноземних і гігроморфних ґрунтів за морфологічними ознаками, а також у характеристиці умов ґрунтоутворення. Опанували методику відбору ґрунтових зразків за генетичними горизонтами для подальшого лабораторного аналізу.
Камеральний етап передбачав оформлення польових щоденників і захист звіту. Усі студенти, що перебували на практиці, відповідально оформили отриманий при польових спостереженнях фактичний матеріал, систематизували й узагальнили отримані дані у вигляді польового щоденнику та успішно захистили звіт!
Завдяки старанням викладачів, практика пройшла на високому рівні, а студенти отримали цінні знання та досвід, що стануть у пригоді в їхній подальшій професійній діяльності.
Катерина Карабач,
доцент кафедри ґрунтознавства та
охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули