Триває навчально-ознайомча практика з фаху міжнародників першого курсу у Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв
Триває навчально-ознайомча практика з фаху міжнародників першого курсу у Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв
1 липня 2025 року
У рамках проходження навчально-ознойомчої практики студентки-міжнародниці І курсу гр. МВ 24001 б Віталіна КУХАР та Дарина РЕВЕНКО взяли участь у підготовці та організації у Медіацентрі «ГДІП» круглого столу щодо ролі закордонного українства в публічній дипломатії «Там, де б’ється українське серце», який відбувся 26 червня 2025 року.


Українці сьогодні звучать у всьому світі – у музиці, в медіа, у залах парламентів та на культурних сценах. Голоси наших громад за кордоном стали впізнаваними й потужними. Вони говорять про Україну й доносять її позицію до світової спільноти. Саме тому круглий стіл зібрав тих, у чиїх серцях звучить Україна, щоб разом переосмислити, посилити й краще скоординувати нашу спільну силу.
Цей захід – не просто про обговорення. Це простір для діалогу, обміну, стратегічного мислення. Ми почули тих, хто творить зміни, хто будує мости між Україною та світом з метою залучити державу як партнера, який не просто спостерігає, а підтримує, підсилює та об’єднує.
У фокусі – люди. Ті, що вже стали голосом України далеко від її кордонів.
Вступні слова виголосили:
- Мар’яна БЕЦА, заступниця Міністра закордонних справ України;
- Тетяна СИБІГА, очільниця Центру публічної дипломатії Дипломатичної академії України, співзасновниця Асоціації Подружжів українських дипломатів;
- Олена МАКСИМОВА, координаторка проєктів — заступниця директора Фонду Ганнса Зайделя в Україні.
Спікерами виступили:
- Оксана ДУКА, очильниця відділу вироблення політики зв'язків із всесвітньою українською спільнотою (МЗС України);
- Володимир ШЕЙКО, генеральний директор Українського інституту України в Аргентині та Уругваї і Парагваї за сумісництвом.
Представники закордонних українських осередків: Катерина АРГІРУ (Австралія), Зенон КОВАЛЬ (Бельгія), Фабіана ТРОНЕНКО (Бразилія), Інна ГОРДІЄНКО (Естонія), Марина АКРАМ (Індія), Лариса ЛЕВЧУН (Італія), Катерина АЛЬОШИНА (ПАР), Павло САДОХА і Жанна ХАРКІВСЬКА (Португалія), Христя ТЕРШАКОВЕЦЬ (США), Славко БУРДА (Хорватія).

Основними напрямами обговорення були:
- Як бачать партнерство державні інституції?
- Чого очікує українська громада за кордоном від держави?
- Публічна дипломатія руками громадян: історії, що змінюють світ.
- Нетворкінг: як створити дієву систему зв’язку?
Особливої уваги було приділено потребі в створенні єдиної комунікаційної платформи, яка б дозволила об’єднати українців різних країн у спільну мережу взаємодії — для обміну досвідом, контактами, ресурсами тощо. Цей круглий стіл не був лише дискусією. Він став кроком до формування спільної візії: світ повинен чути Україну не лише з Києва, а й з Парижа, Торонто, Чикаго, Лісабона, Мельбурна — звідусіль, де б’ється українське серце.

Віталіна КУХАР,
бакалавриня І курсу групи МВ 24001 б