Наукова складова співпраці з Варшавським університетом наук про життя (SGWW)
Наукова складова співпраці з Варшавським університетом наук про життя (SGWW)
29 червня 2025 року
У червні 2025 р. у Варшавському університеті наук про життя (SGWW) відбулося ряд наукових конференцій на актуальні економічні теми. Активну участь онлайн у даних заходах прийняли науково-педагогічні працівники економічного факультету НУБіП України.
03 червня відбулася VIII Міжнародна наукова конференція ESARE (Economic Sciences for Agribusiness and Rural Economy) на тему «Безпека та стійкість продовольчих систем». На пленарному засіданні виступили директор Інституту економіки та фінансів Варшавського університету наук про життя, проф. Маріуш МАЦЕЙЧАК; проф. Мартін БАНЗЕ з Інституту ринкового аналізу Тюнена (Німеччина); д-р Лізбет ДРІС з Університету Вагенінгена (Нідерланди); д-р Марі-Сесіль ДАМАВЕ з Аналітичного центру Агріде (Франція).
Міжнародна конференція об’єднала роботу чотирнадцяти секцій, де результати своїх досліджень за темою конференції представили науковці з Албанії, Греції, Індії, Італії, Латвії, Литви, Нової Зеландії, Польщі, України. Доцент кафедри статистики та економічного аналізу Леся ВОЛЯК та аспірант Максим ЛАЗАРІДІ зробили доповідь на тему «Фінансові підходи для підвищення стійкості агробізнесу в умовах соціально-економічних та екологічних криз»; доценти кафедри статистики та економічного аналізу Оксана МАКАРЧУК та Тетяна КУЦЬ презентували результати наукових досліджень на тему «Оцінка розвитку галузі рослинництва в Україні».

12 червня була проведена V Міжнародна конференція на тему «Економічні та соціальні наслідки криз». Організатором конференції виступив Інститут менеджменту даного університету. З вітальними словами до учасників звернулися голова оргкомітету конференції проф. Томаш РОКІЦКІ, директор Інституту менеджменту проф. Йоанна ПАЛІШКЕВИЧ та проф. Університету сільського господарства в Кракові, голова Програмної ради конференції Богдан КЛЕПАЦЬКИЙ.
У роботі двадцяти двох тематичних секцій конференції прийняли участь науковці з різних університетів Польщі, так і ряду країн, а саме з Албанії, Грузії, Італії, Китаю, Литви, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, України.
Економічний факультет НУБіП України представляли професор кафедри фінансів Юлія НЕГОДА, доценти кафедри статистики та економічного аналізу Леся ВОЛЯК, Оксана МАКАРЧУК, Тетяна КУЦЬ. Так, Юлія НЕГОДА та Леся ВОЛЯК презентували дослідження «Розвиток фінансової стійкості агробізнесу України в умовах кризи»; Оксана МАКАРЧУК та Тетяна КУЦЬ — «Аналіз змін на ринках зернових та олійних культур в Україні в контексті світових криз». Учасники міжнародної конференції мали нагоду обговорити економічні, соціальні та екологічні наслідки сучасних криз на розвиток аграрного бізнесу; обмінятися ідеями щодо подальших можливих сценаріїв розвитку аграрної галузі в умовах динамічного розвитку нових технологій та з урахуванням сучасних світових викликів; проаналізувати європейський досвід регулювання агропромислового комплексу та виокремити нові перспективи для подальших досліджень.




26-27 червня пройшла XXII Міжнародна наукова конференція «Глобальні проблеми сільського господарства та харчової промисловості». Дана конференція була проведена Варшавським університетом наук про життя та Центром освіти в галузі природи і лісу в м. Рогові, Польща.
На відкритті конференції були представники міністерства сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі; Маршалкового управління Мазовецького воєводства та Варшавського оптового ринку сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. На пленарному засіданні конференції виступили профсори Маріуш ХАМУЛЬЧУК, Якуб КРАЦЮК, Анатолій КОВАЛЬОВ на тему «Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій України на шляху до ЄС: виклики та перспективи»; проф. Щепан ФІГЕЛЬ: «Технологічні зміни в сільському господарстві у світлі бачення Кейнса»; д-р. Агата МАЛАК-РАВЛІКОВСЬКА: «Вимірювання стійкості харчових ланцюгів до потрясінь — перспектива динамічних можливостей».
У секційному засіданні конференції доценти кафедри статистики та економічного аналізу Оксана МАКАРЧУК та Тетяна КУЦЬ зробили презентацію на тему «Аналітична оцінка експорту сільськогосподарської продукції в контексті згортання європейських торговельних преференцій», а професор кафедри фінансів Юлія НЕГОДА та доцент кафедри статистики та економічного аналізу Леся ВОЛЯК доповіли на тему «Державна підтримка агробізнесу в Україні».


Участь науково-педагогічних працівників економічного факультету у міжнародних науково-практичних конференціях та заходах сприяє подальшому поглибленню наукової співпраці з польськими колегами.
Віталій НАГОРНИЙ,
заступник декана
економічного факультету