Свято, яке не оминути: факультет захисту рослин, біотехнологій та екології відзначає «День поля»

25 червня 2020 року

25 червня на Агрономічній дослідній станції НУБіП України в рамках традиційного свята «День поля» пройшла дружня зустріч науковців університету, освітян і представників українського аграрного бізнесу для обміну досвідом, демонстрації нових технологій, препаратів, а також для обговорення актуальних питань сільськогосподарського виробництва.

На запрошення декана факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Юлії КОЛОМІЄЦЬ приєдналися та розгорнули свої експозиції партнери факультету, компанії BioNorma, «Всеукраїнський науковий інститут селекції» (ВНІС), «ТК Арт-Агро» .

Крім того, в рамках заходу кафедра екобіотехнології та біорізноманіття презентувала свої наукові розробки. Учасникам івенту були представлені актуальні напрацювання кафедри, які спрямовані на відновлення продуктивності агроекосистем в умовах повоєнної України. Зокрема, кафедра продемонструвала практичні рішення щодо:

  • використання біопрепаратів і мікробних консорціумів для відновлення структури та біологічної активності ґрунтів, забруднених важкими металами або залишками вибухонебезпечних речовин;
  • інтродукції стійких рослинних культур з підвищеним вмістом вторинних метаболітів для фітоочищення та реабілітації деградованих територій;
  • фіторемедіаційних технологій із застосуванням стійких до стресів рослин, здатних очищувати ґрунти від токсичних елементів;
  • технологій мікроклонального розмноження, що забезпечують швидке відновлення сортів з високим адаптивним потенціалом.

Використання біотехнологій у відновленні агроценозів є важливим внеском у стале сільське господарство, що базується на принципах екологічної безпеки та збереження біорізноманіття. Представлені рішення кафедри вже сьогодні можуть знайти практичне застосування у фермерських господарствах та демонстраційних полігонах, а також інтегруються в навчальний процес.
Кафедра екобіотехнології та біорізноманіття активно співпрацює з аграрним сектором, пропонує інноваційні, екологічно обґрунтовані рішення, що сприяють як продовольчій безпеці, так і екологічному відновленню України. Важливим елементом стала співпраця кафедри з компанією «Всеукраїнський науковий інститут селекції» (ВНІС) — вітчизняним лідером у сфері селекції та насінництва. Компанію на заході представляла Катерина ГРИНЧУК, заступник директора з комерційної діяльності. Спільно з пані Катериною було обговорено перспективи впровадження біотехнологічного супроводу вирощування адаптованих до умов післявоєнної трансформації сортів сільгоспкультур, зокрема з підвищеною стійкістю до біотичних і абіотичних чинників. Таке партнерство демонструє реальний приклад інтеграції науки, освіти та бізнесу задля сталого розвитку агросектору України. Кафедра екобіотехнології та біорізноманіття підтвердила свою активну роль у відновленні продовольчої безпеки країни, надаючи аграріям екологічно обґрунтовані, науково перевірені рішення, що базуються на сучасних досягненнях біотехнології.
Кафедра екології агросфери та екологічного контролю на чолі з завідувачем Оленою НАУМОВСЬКОЮ, представили на заході ряд приладів, які кафедра використовує в роботі, а саме:

  • прилад для контролю якості води 4 в 1 (Water quality meter AZ-86031) (pH, TDS, DO, Conductivity), який вимірює pH, загальну мінералізацію, розчинений кисень, електропровідність;
  • дрон DJI mini2, який використовується для дистанційного моніторингу об’єктів довкілля;
  • прилад екологічного контролю SOEKS, завдяки якому можна вимірювати вміст нітратів у продукції рослинництва, твердість води, радіаційний фон.

Кафедра ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин презентувала розробки спрямовані на екологічно обґрунтоване та раціональне використання природних ресурсів у рослинництві. Зокрема, було представлено сучасні методи біологічного контролю чисельності шкідників, результати досліджень ефективності ентомофагів, а також наукові підходи до збереження агробіорізноманіття в межах інтегрованих систем захисту рослин. Кафедра щорічно проводить моніторинг фітосанітарного стану агроценозів, включаючи виявлення та ідентифікацію регульованих і потенційно небезпечних видів шкідників. Окрему увагу приділено й оцінці якості лабораторних популяцій ентомофагів, що застосовуються в біологічному захисті з метою підвищення їхньої ефективності в польових умовах.

Щиро радіємо, що студенти факультету захисту рослин, біотехнологій та екології проходять стажування, застосовують теоретичну базу на практиці та йдуть працювати в ТОПові агрокомпанії країни! Отримуючи практичний досвід вони часто повертаються на кафедри, аби ділитися своїми знаннями з наступним поколінням. Викладачі факультету мають неабияку насолоду спостерігати за процесом, коли абітурієнт крок за кроком долаючи всі перешкоди зростає, перетворюється на цінного фахівця, професіонала своєї справи та прикладаючи чималі зусилля стає тим, хто розвиває й масштабує аграрний бізнес в Україні.

 

Наталія БАТРАК

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook