Початок навчальної практики з проєктування цифрових пристроїв здобувачів вищої освіти факультету інформаційних технологій спеціальності «Комп’ютерна інженерія»

9 червня 2025 року

9 червня 2025 року для здобувачів вищої освіти факультету інформаційних технологій, які навчаються за освітньою програмою «Комп’ютерна інженерія», почалася навчальна практика з проєктування цифрових пристроїв. Ця практика є невід’ємною складовою освітньої програми підготовки фахівців в галузі комп’ютерної інженерії і спрямована на закріплення теоретичних знань та удосконалення практичних умінь, що були отримані здобувачами вищої освіти під час навчання на другому курсі при вивченні дисциплін «Комп’ютерна логіка», «Комп’ютерна схемотехніка» та «Комп’ютерна електроніка». На початку першого дня практики була проведена організаційна зустріч, на якій було визначено мету і терміни проведення практики, проведений інструктаж з техніки безпеки. 

 Під час практики здобувачі вищої освіти будуть виконувати проєктування арифметичних пристроїв, яке передбачає ознайомлення з форматом представлення операндів з рухомою комою відповідно до міжнародного стандарту IEEE 754-2008, розробку граф-схем алгоритмів заданих арифметичних операцій, структурних схем операційних автоматів, синтез типових функціональних вузлів арифметичного пристрою, аналіз та визначення статичних і динамічних характеристик пристрою, проєктування керуючих автоматів із забезпеченням алгоритмічної стійкості; забезпечення коректного сумісного функціонування керуючих і операційних автоматів. Для перевірки правильності прийнятих рішень передбачається використання сучасних систем схемотехнічного проєктування. 

 

Вже в перший день практики здобувачі вищої освіти виконували аналіз функціонування та визначення характеристик базових елементів інтегральних схем.

Борис ГУСЄВ,
доцент кафедри комп’ютерних систем,
мереж та кібербезпеки, керівник навчальної практики

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook