Постерна конференція магістрів-дослідників ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження продемонструвала успіхи молодих науковців
Постерна конференція магістрів-дослідників ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження продемонструвала успіхи молодих науковців
28 травня 2025 року
Напередодні захисту випускних кваліфікаційних робіт у Національному університеті біоресурсів і природокористування України проходять постерні конференції магістрів другого року навчання.
У форматі конференції здобувачі вищої освіти презентують результати своїх наукових досліджень за обраними темами, демонструючи глибину опрацювання проблематики та практичне значення отриманих результатів.
В ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження відбулася постерна конференція магістрів 2 року навчання освітньо-наукових програм підготовки спеціальностей 141 «Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».


Відкриваючи захід, заступник директора інституту з наукової та інноваційної діяльності професор Микола Заблодський у своєму вітальному слові підкреслив важливість студентської науки як ключового етапу у науковій кар’єрі магістрантів. Він зауважив, що ці роботи становлять перший крок у дослідницьку сферу, перші спроби наукових спостережень.



Серед цікавих і фахових доповідей організатори виокремили студентів освітньо-наукової програми «Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» 141, зокрема:
1. Владислава Ткаченка «Підвищення енергетичної ефективності та рівня теплового комфорту спортивного комплексу НУБіП України» (керівники доц. Іван Радько, доц. Євген Аптипов)
2. Яна Шклярського «Вдосконалення процесів анаеробного бродіння з використанням електрофізичних методів впливу» (керівник проф. Микола Заблодський)
3. Романа Крючкова «Обробка води імпульсним бар’єрним розрядом» (керівник доц. Віталій Савченко)
4. Артура Баліцького «Підвищення енергоефективності електрообладнання системи мікроклімату пташника на 45 000 голів» » (керівники доц. Олександр Окушко, доц. Віктор Троханяк)
5. Михайла Бабенка «Розробка та дослідження електротехнологічного комплексу знезаражуючої обробки зернових» (керівник доц. Сергій Усенко).


Учасники постерної конференції з освітньо-наукової програми «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» відзначили роботу магістрів Максима Євтушенкв та Володимира Кондруха.
Молоді дослідники продемонстрували високий рівень підготовки та представили інженерні рішення, спрямовані на підвищення ефективності сучасних автоматизованих систем.

Максим Євтушенко презентував роботу на тему: «Розробка та дослідження інтегрованої системи керування насосною станцією водопостачання з використанням контролерів фірми Schneider Electric», виконану під керівництвом к.т.н., доц. Алли Дудник. У своєму проєкті магістрант зосередився на практичному впровадженні інноваційних засобів автоматизації для покращення функціонування інженерних систем водопостачання.

Володимир Кондрух презентував постер на тему: «Дослідження та розробка системи керування температурою в теплиці на базі КТЗ Arduino», під науковим керівництвом к.т.н., доц. Тараса Лендєла. Його дослідження спрямоване на створення ефективної та доступної автоматизованої системи клімат-контролю для тепличних господарств з використанням відкритих апаратно-програмних платформ.

Гаранти освітньо-наукових програм професори Валерій Кривоносов та Вячеслав Іващук відзначили високу якість представлених магістерських робіт у формі стендових доповідей. Це дозволило всім учасникам ознайомитися з різноманітними науковими дослідженнями протягом обмеженого часу. Кожна з цих доповідей відкривала унікальність проведених досліджень, деякі з них також мали практичне значення для сучасного розвитку енергетики. Зазначено, що отримані результати вже можуть бути впроваджені на виробничих підприємствах-лідерах енергетичної галузі України.
Постерна конференція стала майданчиком для обміну досвідом, презентації практичних результатів та професійного зростання майбутніх фахівців галузі. Участь магістрів у подібних заходах сприяє розвитку наукової активності та формуванню сучасного інженера-дослідника.
У цілому студенти показали високий рівень виконаних наукових магістерських робіт і свою готовність впевнено їх захищати перед екзаменаційною комісією.
Бажаємо здобувачам наснаги вдалих інноваційних досліджень!
Євген Антипов,
Олександр Окушко,
Олексій Опришко,
завідувачі кафедр ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження