Вчимося генерувати нові ідеї та оволодівати сучасними знаннями в рамках конференції «Досягнення і перспективи в захисті та карантині рослин»
Травень — місяць багатий на наукові події. Здобувачі освіти спеціальності «Захист і карантин рослин» в межах IV Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Досягнення і перспективи в захисті та карантині рослин» мали змогу прослухати цікаві наукові роботи та поділитися своїми напрацюваннями.
Засідання секцій «Ентомологія» та «Фітосанітарний моніторинг і карантин рослин» відкрила Валентина ПІДЛІСНЮК, професор, доктор хімічних наук, представниця Університету Яна Евангеліста Пуркинє в Усті-над-Лабем (Чеська Республіка), яка виступила з доповіддю «Передова фітотехнологія для відновлення порушених та слабо забруднених військових земель з використанням Miscanthus giganteus». У ході презентації професорка пані Валентина представила результати міжнародного проєкту, що реалізується з 2023 року в межах Програми НАТО з науки заради миру і безпеки. Вона є координаторкою проєкту від країн НАТО, а одним із ключових партнерів виступає НУБіП України. Українську частину дослідження курує доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин Тетяна СТЕФАНОВСЬКА.
Особливу зацікавленість учасників викликала доповідь аспірантки Анастасії ГУСЄВОЇ, яка презентувала результати досліджень, проведених на полігоні в смт Ворзель. У фокусі її дослідження — використання ґрунтових нематод, як біоіндикаторів стану ґрунту, що дозволяє об’єктивно оцінювати ефективність відновлення екосистем після антропогенного навантаження.
Секційне засідання продовжилося виступами студентів, кожен із яких засвідчив високу наукову обізнаність та щире зацікавлення актуальними питаннями сучасного аграрного виробництва. Катерина ЛЕОНТЬЄВА представила результати дослідження на тему «Вивчення біологічних особливостей представників ряду богомоли (Mantoptera)», а Володимир ФРІДРІХ зосередився на аналізі видового складу та характеристик представників родини Coccinellidae. Ольга ВАРВАРЧУК присвятила свою доповідь темі «Промислове значення оцінки якості лабораторних культур видів роду Trichogramma spp.», де розглянула ключові аспекти використання цих корисних комах у біологічному захисті рослин. Дарина САГАН поділилася результатами дослідження «Моніторинг видового різноманіття ентомофагів на нектароносних рослинах», акцентуючи увагу на важливості збереження біорізноманіття агроценозів. Значний інтерес аудиторії викликала доповідь Богдана АЛЕКСАНДРОВА на тему «Концептуальні основи контролю шкідливих видів фітофагів за ресурсоощадних технологій вирощування польових культур у Лісостепу України».
Конференція «Досягнення і перспективи в захисті та карантині рослин» вкотре підтвердила, що сучасна українська аграрна наука має потужний кадровий потенціал, а міжнародна співпраця відкриває нові горизонти для практичної реалізації екологічно безпечних рішень у сфері фітосанітарного захисту.
Ольга СТАТКЕВИЧ,
асистент кафедри ентомології,
інтегрованого захисту та карантину рослин