Викладачі кафедри фізичної культури і спорту взяли участь у Всеукраїнській конференції зі спортивного маркетингу SBC Summit Ukraine

25 травня 2025 року
У четвер, 15 травня, у київському UNIT.City відбулася третя Всеукраїнська конференція зі спортивного маркетингу SBC Summit Ukraine. Це найбільша подія в історії Sport&Business Club, яка зібрала понад 670 учасників з різних куточків країни.
На сцені виступили понад 50 експертів, які щодня працюють у спорті, бізнесі, медіа, освіти, благодійності. Уперше у конференції взяли участь викладачі кафедри фізичної культури і спорту Віталій АНДРІЯШ та Валентин БЕРБЕНИЧУК, які також представили Союз гирьового спорту України. Протягом дня учасники слухали топових спікерів, обговорювали реальні виклики, ділилися ідеями, надихались прикладами, знайомились і шукали спільні рішення.
 
Конференція розпочалась із дискусійної панелі на тему «Спорт в Україні під час повномасштабної війни», яку модерував журналіст та ведучий телеканалу ICTV Андрій КОВАЛЬСЬКИЙ. Під час неї Вадим ГУТЦАЙТ, президент Національного олімпійського комітету України, висловився про нинішній стан спорту в нашій країні та озвучив головні задачі Олімпійського руху на час війни — заради майбутнього: «Змінилось все! Зараз головне — зберегти спорт, дитячий спорт. Ми всі працюємо заради спортсменів, тому що спортсмени потім стають основними амбасадорами України в світі. Так було на Олімпіаді-2024 в Парижі», — сказав ГУТЦАЙТ.
 
Конференція стала чудовою нагодою поділитися думками про те, як зберегти спорт в умовах війни, підтримувати його розвиток і знаходити нові можливості для зростання. У час, коли країна бореться за своє майбутнє, спорт залишається потужним інструментом єдності, мотивації та міжнародної присутності України. Саме тому так важливо, що на цій платформі зібралися представники бізнесу, спортивної спільноти, влади та медіа.
 
Ольга САЛАДУХА, президентка ФЛАУ та народний депутат, наголосила на ролі спорту як інструменту міжнародної комунікації в умовах війни. Також вона акцентувала на важливості спортивної дипломатії та ролі бізнесу у підтримці спорту в умовах обмеженого державного фінансування.
 
Ілля ШЕВЛЯК, президент Спортивного комітету України та військовослужбовець, розповів про ключові ініціативи, які сьогодні реалізує СКУ в умовах війни. У своїй промові Михайло КОШЛЯК, президент Федерації дзюдо України, поділився досвідом роботи Федерації, розповів про партнерів, процес комунікації та роль атлетів у донесенні світу інформації про поточну ситуацію в Україні.
 
Під час панельної дискусія на тему «Соціальні проєкти в світі спорту як інвестиція в майбутнє», учасники ознайомилися із ініціативами FAVBET Foundation, зокрема із проєктом навчання спортсменів домедичній допомозі, підтримку ветеранів і військових, а також програми ІТ-освіти для дітей.
 
Далі, за програмою, відбулася дискусійна панель, присвячена темі застосування штучного інтелекту у спорті. Модерувала її Дар’я САВІНА, телеведуча та журналістка ФК «Шахтар»Денис ЯКИМОВ, Head of Sports Marketing FAVBET, розповів про використання штучного інтелекту в маркетингових проєктах лідера букмекерського ринку.
  
Директор з маркетингу ФК «Шахтар» Юрій СВИРИДОВ поділився баченням впровадження ШІ в український футбол і діяльність клубу, керівниця відділу партнерств донеччан Катерина ТЕРЕЩУК розповіла про аналітичні інструменти на базі ШІ, які клуб використовує для оцінки ефективності співпраці з брендами.
 
Наступною відбулася панельна дискусія на тему «Україна в кіберспорті: факти та фейки», яку модерував Михайло ЗВЄРЄВ, кіберспортивний коментатор. Сергій МІЩЕНКО, CEO GGBET UA, розповів про розвиток кіберспорту і його відмінності від традиційних видів спорту. Євген ЗОЛОТАРЬОВ, CEO NAVI, поділився історією розвитку клубу та підкреслив глобальну конкуренцію в кіберспорті.
 
Другу частину SBC Summit Ukraine відкривала панельна дискусія «Золоті серця, сталеві характери: сила українського спорту», під час якої Олександр ХИЖНЯК, Олімпійський чемпіон Парижу-2024 з боксу, поділився своїми переживаннями після срібла в Токіо, зазначивши, що після тріумфу в Парижі він відчуває більше визнання та вдячності. Іван ВОСТРОКНУТОВ, виконавчий директор Федерації боксу України, розповів про незламність Федерації та всієї боксерської спільноти, яка продовжує активно розвивати спорт, незважаючи на війну.
 
Після нього слово взяв Владислав ВАХІЛЬЧУК, засновник маркетингової агенції Evolution Sport та керівник маркетингу ФК «Полісся». Він розповів про чатбот як проміжний крок між аналоговим підходом та CRM, на прикладі кейсу ФК «Полісся».
 
Наступною відбулась дискусія «Місія після місії: як спорт допомагає ветеранам відновлювати себе й змінювати країну», яку модерував Олександр ГЛУЩЕНКО, автор проєкту «Переговорка», співзасновник pafos.agency. Під час неї Наталія КАЛМИКОВА, Міністр у справах ветеранів України, розповіла про забезпечення доступу до спорту для кожного ветерана. Зі свого боку заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан ПРИХОДЬКО розповів про створення системи ветеранського спорту та підтримку локальних ініціатив.
 
В дискусійній панелі «Tech & Move: як інновації прискорюють спорт» Василь ВІРАСТЮК, почесний президент Федерації стронгмену та співзасновник TrenVet, розповів про створення мобільного додатку для тренувань ветеранів та розвитку ветеранського спорту. Станіслав ГОРУНА, бронзовий призер Олімпійських ігор з карате, поділився своєю історією переходу зі спорту в технології, а також презентував сервіс прогнозів Duel Duck.
 
Артем СКРИПНИК, CEO Favbet Tech, розповів про технологічний розвиток компанії, створення математичної системи для прогнозування спортивних подій та впровадження новітніх технологій. Артур БУЛИГІН, президент Федерації військово-технологічного спорту України, поділився досвідом розвитку свого проєкту та отримання гранту для його підтримки.
 
Під час останньої дискусійної панелі «Велика гра: що змінює нове покоління управлінців у футболі» Ігор ЦИГАНИК, спортивний журналіст і коментатор, поділився своїми спостереженнями про зміщення фокусу у футболі від результатів до комерційної складової. Антон СКУРАТОВ, співвласник та СМО медіафутбольного клубу IGNIS FC, CEO Hooligan Agency, розповів про розвиток та зростаючий інтерес до медіафутболу з боку аудиторії та брендів.
 
Завершився день у невимушеній атмосфері: учасники мали змогу продовжити спілкування, поділитися ідеями та налагодити нові професійні зв’язки. Зокрема, у Evrasia Business Lounge, де можна було в неформальній обстановці поспілкуватись зі спікерами та ключовими представниками спорту, бізнесу та медіа.
 
Микола КОСТЕНКО,
завідувач кафедри

фізичної культури і спорт 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook