Трішки про риболовні успіхи команди «Рибалки НУБІП»

25 травня 2025 року
Нарешті трохи потепліло! Команда з 4-х членів клубу «Рибалки НУБІП», що активно функціонує на факультеті тваринництва та водних біоресурсів вирішила вкотре перевірити наявність судака і його активність на бровках Дніпра!

Проте холодна весна та маловоддя 2025 року внесли свої корективи у більшість фенологічних процесів — зокрема, що стосується іхтіофауни, судак значно пригальмував та розтягнув свій нерест, а отже і його період активного живлення після шлюбних забав зазнав певних малопередбачуваних відтермінувань та змін. Хоча за багатолітніми спостереженнями в період після 20 травня, відомо, що судак в районі київської набережної повинен вже достатньо активно "стукати" і "тицяти", та й взагалі, кінець весни та початок літа найкращий сезон полювання на цю цінну хижу рибу. Пух літає — це теж індикатор, хоча й значно ускладнює риболовлю.

Тепер по суті, рибалили ми підвечір в районі Поштової площі та Нової набережної, міняли різноманітний силікон, оснастки, що в підсумку і принесло певний успіх. Пресинг рибалок тут серйозний, умови риболовлі не самі прості, тому серед бажаючих вполювати судачка ловлять лише одиниці. Основою успіху є добре знання гідрології, особливо розташування руслових "бровок" та місць зачепів. Підбір приманок та їх кольорів має певне значення — проте, часто — не вирішальне. Ловити успішно можна як на недорогу Tioga від Lucky John, так і на щось подорожче типу Swing Impact від Keitech (що й призвело до успіху). Скоро ще потеплішає — розпочнеться цікава вечірня риболовля судака на воблер — до комендантської години є трохи часу — будемо пробувати!


Спойлер: у нашому клубі будуть призи: за першу впійману рибу, за найбільшу впійману рибу за видами, за загальний улов, так що: Не сидіть вдома — підтримайте риболовну традицію!


Віталій БЕХ,
завідувач кафедри аквакультури,
керівник команди «Рибалки НУБІП» 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook