Храм як пантеон: Блаженніший митрополит Києва і всієї України Епіфаній святив університетську церкву святого великомученика Юрія Переможця

На території університету з’явилася нова локація — церква святого великомученика Юрія Переможця, освячення якої сьогодні провів Блаженніший митрополит Києва і всієї України ЕПІФАНІЙ, почесний доктор НУБіП.
Ідея створення на університетській землі церкви «носилася в повітрі» досить давно. І, нарешті, стала реальністю! Причому втілення — від проєкту і до освячення — зайняло менше року. Так буває, коли дуже хочеш.
Отож, у вересні минулого року цю ініціативу, винесену на розгляд вченої ради університету, її члени підтримали. А в жовтні вже розпочалися перші роботи. Спочатку цей храм задумувався як капличка, але з часом вималювався повноцінний обрис церкви, де власне відсьогодні і правитиме службу Божу отець Ігор.
До зведення цього святого місця долучилися Державне агентство «Ліси України», університетські профспілкова організація викладачів і співробітників та Благодійний фонд «Голосіївська ініціатива 2020», благодійники-деревообробники з Карпат, які власне і виготовили дерев’яний каркас стін та даху храму, привезли і змонтували його вже тут, в Голосієві. У облаштуванні і внутрішньому опорядкуванні церкви та прилеглої території активну участь взяв ННІ лісового і садово-паркового господарства, зокрема кафедри технології та дизайну виробів з деревини, ботаніки, дендрології та лісової селекції.
У внутрішньому опорядженні церкви шанобливе місце займають 34 таблички з іменами — саме стільки захисників з числа працівників і випускників університету загинули, захищаючи Україну від рашизму. І в тому, що день освячення і прийняття нової церкви в святе лоно Православної церкви України співпало з Днем Героїв, щорічним святом, встановленим на честь українських вояків — борців за самостійну соборну Українську державу, — є свій символізм.
Цей храм виступає своєрідною об’єднуючою компонентою між двома святими для нас місцями — університетським меморіалом тим, хто не повернувся з полів Другої світової війни, і Сквером пам’яті випускників, студентів, викладачів, співробітників, які полягли, захищаючи незалежність України, на полях нинішньої російсько-української війни, говорить завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Юрій МАРЧУК. На жаль, багато наших колег-лісівників, моїх друзів, загинули від рук російських агресорів. Вшанувати їх пам’ять — наш святий обов’язок. І пантеоном цієї пам’яті й має стати наш храм, до творення якого ми долучилися всім миром.
Зараз в храмі Юрія Переможця належним чином зареєстровано церковну громаду Православної церкви України, до якої може долучитися кожен з нас.
Освячення університетського храму провів Блаженніший митрополит Києва і всієї України ЕПІФАНІЙ. Владика також очолив заупокійну літію, до якої долучилися єпископ АВРААМІЙ, вікарій Бориспільський і намісник Свято-Успенської Печерської лаври, та єпископ ЄФРЕМ, вікарій Васильківський.
Потому, звертаючись до присутніх з проповіддю, Блаженніший митрополит Києва і всієї України ЕПІФАНІЙ підкреслив: ми, українці, хочемо миру і просимо Бога бути милостивим до нас, і ми не маємо права змарнувати подвигу захисників, імена яких закарбовані у новому храмі: на нас лежить відповідальність за збереження нашої держави, мови і культури, які сьогодні прагне знищити ворог.
Владика ЕПІФАНІЙ подарував храму Євангеліє і вручив церковні нагороди ПЦУ нашим колегам, безпосередньо причетним до появи під голосіївським небом цієї церкви: ордени — ректору Вадиму ТКАЧУКУ, президенту університету Станіславу НІКОЛАЄНКУ, професорам Олегу МЕЛЬНИКУ і Юрію МАРЧУКУ, генеральному директору ДП «Ліси України» Юрію БОЛОХОВЦЮ, медалі «Хрест свободи» — Ігорю ЧАБАНУ і Олександру КУБАЦЬКОМУ, благословенні грамоти — Володимиру ЄВТУШЕНКУ, Оксані БАРАНОВСЬКІЙ, Роману ВАСИЛИШИНУ, Олесі КЛЮЧНИК, Олександру СЛИВІ, Олександру СЕРДЮКУ, Денису ЗАВ’ЯЛОВУ, Тетяні КОСТЮК, Марині ШЕВЧУК, Марії ДУДЧАК, Наталі ЄВСТІГНЄЄВІЙ, Михайлу ПАВЛЕНКУ.
Ректор Вадим ТКАЧУК вручив владиці ЕПІФАНІЮ медаль «За заслуги» і Подяку НУБіП — «за багаторічну співпрацю у формуванні патріотизму і духовності молоді та молитовну підтримку університету».
Валентин ОБРАМБАЛЬСЬКИЙ