Програма конкурсів Horizon Europe на 2025 рік
Програма конкурсів Horizon Europe на 2025 р. затверджена в межах фінансування досліджень та інновацій до 2027 року. Програма спрямована на боротьбу зі зміною клімату, сприяє досягненню Цілей сталого розвитку ООН та підвищує конкурентоспроможність і зростання ЄС. Програма сприяє співпраці та посилює вплив досліджень та інновацій у розробці, підтримці та впровадженні політик ЄС під час вирішення глобальних викликів.
Програма Horizon Europe в розрізі кластерів:
Цілі цього кластера включають поліпшення і захист здоров'я і благополуччя громадян різного віку шляхом генерування нових знань, розробки інноваційних рішень та інтеграції, де це доречно, гендерної перспективи для профілактики, діагностики, моніторингу, лікування і лікування захворювань; розробку технологій у сфері охорони здоров'я, зменшення ризиків для здоров'я, захист населення та сприяння доброму здоров'ю і благополуччю в цілому та на робочому місці; зробити системи громадського здоров'я більш економічно ефективними, справедливими і стійкими, запобігати і боротися з хворобами, пов'язаними з бідністю, а також підтримувати і забезпечувати участь і самоуправління пацієнтів.
Робоча програма доступна за посиланням.
• Кластер 2: Культура, креативність та інклюзтивне суспільство
Цей кластер спрямований на зміцнення європейських демократичних цінностей, включаючи верховенство права та основоположні права, захист нашої культурної спадщини та сприяння соціально-економічним перетворенням, що сприяють інклюзивності та зростанню.
Робоча програма доступна за посиланням.
• Кластер 3: Цивільна безпека для населення
Цей кластер відповідає на виклики, що виникають через постійні загрози безпеці, включаючи кіберзлочинність, а також природні та техногенні катастрофи.
Робоча програма доступна за посиланням.
• Кластер 4: Цифрові технології, промисловість та космос
Загальне бачення запропонованих інвестицій в рамках Кластера 4 полягає в тому, що Європа формує конкурентоспроможні та надійні технології для європейської промисловості зі світовим лідерством у ключових галузях, що дозволяє виробництву та споживанню поважати межі нашої планети та максимізувати вигоди для всіх верств суспільства в різноманітних соціальних, економічних та територіальних контекстах в Європі. Це дозволить створити конкурентоспроможну, цифрову, низьковуглецеву та циркулярну промисловість, забезпечити стале постачання сировини, розробити передові матеріали та створити основу для прогресу та інновацій у вирішенні глобальних викликів, що стоять перед суспільством.
Робоча програма доступна за посиланням.
• Кластер 5: Клімат, енергетика та мобільність
Цей кластер спрямований на боротьбу зі зміною клімату шляхом кращого розуміння її причин, еволюції, ризиків, наслідків та можливостей, а також на те, щоб зробити енергетичний та транспортний сектори більш дружніми до клімату та довкілля, більш ефективними та конкурентоспроможними, розумнішими, безпечнішими та стійкішими.
Робоча програма доступна за посиланням.
Цей кластер має на меті зменшити деградацію навколишнього середовища, зупинити та повернути назад процес зменшення біорізноманіття на суші, у внутрішніх водоймах та на морі, а також покращити управління природними ресурсами шляхом трансформаційних змін в економіці та суспільстві як у містах, так і в сільській місцевості; забезпечити продовольчу безпеку та безпеку харчування для всіх у межах планети за допомогою знань, інновацій та цифровізації у сільському господарстві, рибальстві, аквакультурі та харчових системах, а також спрямовувати та прискорювати перехід до низьковуглецевої, ресурсоефективної циркулярної економіки та сталої біоекономіки, включаючи лісове господарство.
Робоча програма доступна за посиланням.
Ірина ЗІБЦЕВА,
провідний фахівець
відділу міжнародних проєктів