Штучний інтелект навчають розпізнавати емоції тварин

23 квітня 2025 року

Учені працюють над технологіями штучного інтелекту, які можуть допомогти розпізнавати емоції тварин, зокрема біль і стрес. Дослідження в цьому напрямі проводять у різних країнах.
Наприклад, система Intellipig, яку розробили фахівці з Університету Західної Англії в Брістолі та Шотландського сільськогосподарського коледжу, аналізує фото морд свиней і сповіщає фермерів про ознаки болю, хвороби чи емоційного дискомфорту тварин.
Інша команда дослідників з Університету Хайфи, яка вже створила програму для розпізнавання собак, зараз навчає алгоритми визначати прояви дискомфорту у тварин. Виявилося, що їхні мімічні рухи мають 38% спільних характеристик із людськими.
У Бразилії вчений з Університету Сан-Паулу експериментував із розпізнаванням болю у коней. Він використовував знімки тварин до та після хірургічних втручань, а також після приймання знеболювальних препаратів. ШІ навчився аналізувати вираз очей, вух і рота та досягнув точності 88% у визначенні болю.
Нові алгоритми можуть знайти застосування у ветеринарній медицині, фермерстві та дослідженнях поведінки тварин, спрощуючи спостереження та допомагаючи краще розуміти їхній емоційний стан.
За матеріалами
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook