Механіко-технологічний факультет яскраво та натхненно відсвяткував День Вишиванки

16 травня 2025 року
Кожний третій четвер травня ми святкуємо День вишиванки – свято, яке об’єднує нас навколо наших коренів, нашої історії та культури. Вишиванка – це не просто одяг. Це – молитва, закодована у візерунок. Кожен стібок, кожен колір, кожен символ має своє значення. З давніх-давен українці вірили, що вишита сорочка має силу оберігати людину від лиха, давати їй силу, здоров’я та натхнення.

Механіко-технологічний факультет у цей день організував флеш-моб у холі навчального корпусу №11. На свято завітало багато гостей. Розпочалося все з гімну України, який об'єднав нашу факультетську родину та нагадав нам про споконвічну боротьбу українського народу за наші одвічні цінності.

 
У вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій КВАША подякував організаторам та підкреслив важливість таких заходів для виховання молодого покоління та зберігання наших культурних традицій.


Ведучий заходу Олександр ВАСИЛЕНКО нагадав гостям, що найдавнішу українську вишиванку, знайдену на території нашої країни, археологи датують VI століттям. А вишивка на ній майже не відрізняється від сучасної. Ось так, з покоління в покоління, українці передавали це мистецтво, цей код нації. Олександр зауважив, у кожному регіоні України існує свій особливий стиль вишивки. Наприклад, на Полтавщині переважають білі вишивки по білому полотну, на Чернігівщині – геометричні орнаменти, а на Лемківщині – яскраві барвисті візерунки, подібні до кольорових птахів і квітів.

І щоб кожен відчув себе частиною цієї великої і красивої історії, танцювальний колектив механіко-технологічного факультету «Калина» представив лемківській танець «Аничка». До речі, їхні вишиті костюми були спеціально пошиті для фестивалю творчості "Голосіївська весна-2025" і несуть у собі лемківські орнаменти, які символізують сонце, безкінечність життя та родинне тепло. Яскравий виступ колективу наповнив наше свято барвами та енергією українських традицій.

 

   
Поетичне слово про вишиванку, як символ України та душі народу, представив студент третього курсу спеціальності Агроінженерія Сергій ДЗУБА, який виконав вірш «Вдягни свою чудову вишиванку». Щирі слова Сергія торкнулися серця кожного!

 
А ведучій розповів ще один цікавий факт: у старовину люди вірили, що вишиванка має свою душу. Її одягали на важливі події – весілля, хрестини, свята. І навіть у бій козаки йшли у вишиванках, бо вірили, що візерунки на грудях і рукавах оберігатимуть їх від кулі та шаблі.

У фінальному слові наш університетський натхненник, патріотичний вихователь, провідний фахівець відділу виховної роботи та студентських справ Володимир ГОНСЬКИЙ нагадав присутнім, що вишиванка є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв’язком поколінь. Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники. Чумаки довіряли прання своєї сорочки лише одній єдиній дівчині. А воїни УПА носили з собою чорні вишиванки на випадок раптової смерті. Тисячі людей через ті вишиті сорочки страшенно страждали, гинули, терпіли голод…

Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх – Україна непереможна!

А на завершення свята всіх учасників та гостей свята у вишиванках запросили пройти у двір для загального фото. Це фото залишило на згадку момент нашої єдності, сили і любові до рідної землі!

Механіко-технологічний факультет ще раз вітає всіх з цим чудовим святом! Нехай ваша вишиванка завжди буде оберегом, символом любові та гордості за свою країну!

 

Оксана АЧКЕВИЧ,
заступник декана з навчальної
та виховної роботи

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook