79-а Міжнародна науково-практична конференція на факультеті тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України
79-а Міжнародна науково-практична конференція на факультеті тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України
12 травня 2025 року
23–24 квітня 2025 року на базі факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася 79-а Міжнародна науково-практична конференція вчених, аспірантів і студентів «Сучасні технології у тваринництві та рибництві: навколишнє середовище, виробництво продукції, екологічні проблеми». Захід став потужним науковим майданчиком для презентації інноваційних ідей, обміну результатами досліджень і формування нових напрямів наукової взаємодії.

Участь у конференції взяли представники з різних куточків України, а також закордонні науковці. Серед іноземних гостей були присутні: Галія ЗАМАРАЦКАЯ, асоційований професор Шведського університету сільськогосподарських наук (Sveriges lantbruks universitet, м. Уппсала, Швеція); Данієл ФАЛТА, заступник декана із зовнішніх зв’язків та інтернаціоналізації факультету сільськогосподарських наук Університету Менделя в Брно (Mendel University in Brno, м. Брно, Чеська Республіка); Табела ТЯШІ, професор Школи сільськогосподарських та екологічних наук Університету Лімпопо (University of Limpopo, Південно-Африканська Республіка) та інші. Їхня участь надала заходу особливого значення. Гібридний формат проведення — поєднання онлайн та офлайн-участі — значно розширив горизонти наукового діалогу й забезпечив доступ до події для широкої аудиторії.
З вітальним словом до присутніх звернувся начальник науково-дослідної частини університету Володимир ОТЧЕНАШКО, який акцентував увагу на ролі міждисциплінарних досліджень та необхідності залучення молодих учених до вирішення актуальних глобальних проблем.


До привітань приєднався директор науково-дослідного інституту технологій та якості продукції тваринництва, доцент Дмитро УМАНЕЦЬ. У своєму зверненні він підкреслив важливість наукових інновацій та міжнародної інтеграції як стратегічних напрямів розвитку вітчизняної науки.

Протягом двох днів учасники презентували результати своїх досліджень у галузях тваринництва, водних біоресурсів та аквакультури, технологій переробки продукції та екології. Обговорення після виступів вирізнялися активністю й професійною зацікавленістю, що сприяло налагодженню нових контактів та окресленню спільних наукових ініціатив.
У конференції взяли участь понад 150 учасників, які були залучені до роботи протягом обох днів заходу. До програми виступів долучилися понад 40 доповідачів, чиї наукові презентації викликали жвавий інтерес аудиторії. Загалом конференція проходила у надзвичайно активному форматі: обговорення після доповідей вирізнялися конструктивністю, відкритістю до нових ідей та високим рівнем професійної дискусії.



Фінальним акордом конференції стало визначення найкращих студентських доповідей конкурсною комісією до складу якої увійшли гаранти освітніх програм та представники Ради молодих вчених факультету.
За спеціальністю 207 «Водні біоресурси та аквакультура» були присуджені такі нагороди:
- диплом І ступеня — Сергій КОРОБКО, тема доповіді «Нерестова кампанія щуки на базі рибничого господарства ПРАТ "ХМЕЛЬНИЦЬКРИБГОСП"»

- диплом ІІ ступеня — Євгеній РУДКОВСЬКИЙ, тема доповіді «Вирощування коропа в умовах воєнного стану»

- диплом ІІІ ступеня — Андрій БЄЛАН, тема доповіді «Антропогенний вплив на гідробіонтів»

За спеціальністю 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» переможцями стали:
- диплом І ступеня — Данило ДЬОМІН, тема доповіді «Поведінкові патерни рожевих пеліканів (Pelecanus onocrotalus) в умовах київського зоопарку»

- диплом ІІ ступеня — Камілла ЯКУБА, тема доповіді «Створення української верхової породи коней та їх використання»

- диплом ІІІ ступеня — Мілана КАРАСИК, тема доповіді «Основні принципи вирощування курчат-бройлерів»

Проведення 79-ї міжнародної конференції стало черговим підтвердженням активної позиції факультету щодо популяризації молодіжної науки серед лав студентів та сприяння міжнародному науковому партнерству. Подія вкотре засвідчила, що майбутнє аграрної науки твориться через синергію досвідчених учених і талановитої молоді.
Дмитро УМАНЕЦЬ,
директор НДІ технологій та
якості продукції тваринництва