Оксана Говорун: «Управління закладом освіти» – це унікальна та динамічна система в стані постійного оновлення та вдосконалення»

10 травня 2025 року

Війна в Україні призвела до дестабілізації в багатьох аспектах суспільного життя. Однією з найбільш уразливих галузей стала освіта, яка не встигла стабілізуватися після випробування глобальною пандемією. Заклади освіти, змушені адаптуватися до обмежень та загроз, стикнулися із завданням гарантувати безпеку, надійність та доступність освіти в найскладніших умовах. 

Вплив війни на освіту в Україні – це питання, яке потребує аналізу та обговорення, адже від нього залежить культурне майбутнє як країни загалом, так і наступних поколінь. 

- Доброго дня, Оксано, розкажіть, будь ласка, про себе.

- Доброго дня, я Говорун Оксана Анатоліївна, народилась 16 лютого 1973 р., закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, я вчитель-методист і вже багато років працюю вчителем історії в ліцеї «Троєщина», мій стаж педагогічної роботи становить 34 роки.

- Де сьогодні, Ви маєте змогу застосовувати здобуті Вами знання?

- Мене як історика завжди цікавила екскурсійна діяльність. Погодьтесь, що загальноприйнятим є те, що соціальне значення туризму, екскурсійного обслуговування зокрема, полягає, в першу чергу, у підвищенні освітнього, культурного рівня громадян, змістовному використанні вільного часу, забезпеченні відновлення життєвих сил людини. В умовах неймовірного фізичного, морального, психологічного виснаження українців від постійних небезпек для життя і здоров’я, тривог за рідних і близьких, долю українських міст, сіл, країни впродовж тривалого періоду повномасштабної війни з росією, втрат і невизначеності особистісних і соціальних перспектив, саме рекреаційна, відновлювальна функція і роль екскурсійного обслуговування стає провідною.

- Звідки Ви дізналися про НУБіП України та освітні програми «Управління закладом освіти» та «Управління персоналом»?

- Про гуманітарно-педагогічний факультет НУБІП України як і про освітні програми «Управління закладом освіти» та «Управління персоналом» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» дізналась від своїх друзів, які працюють в університеті.

- Пані Оксано, які Ваші плани та мрії на майбутнє?

- На сучасному етапі інтерес до України у світі просто шалений і ми його обов’язково маємо перетворити на потужний потік екскурсантів. Проте, зміна характеру внутрішнього туризму в Україні після війни з РФ неминуча, і на післявоєнне відновлення знадобиться деякий час. Коли закінчиться війна, і ми почнемо все відновлювати, зрозуміло, що внутрішній туризм набере актуальності. Багато учнів будуть відвідувати ті місця, які вже стали символами цієї війни. Якщо досі люди подорожували місцями козацької слави – Холодний Яр, Хортиця тощо, – то до них додадуться місця нашої нинішньої війни. За таких умов, важливо вже зараз створювати подібні екскурсійні програми, щоб учні розуміли, що сталося, і розповідали про боротьбу України.

- Дякуємо Вам пані Оксано за розмову. Дійсно, кризові часи кидають безліч викликів, ставлять безліч запитань, але й відкривають простір для змін та можливостей. Досвід тривалих воєнних років адаптації освіти України показав значну варіативність її розвитку, що відкриває простір для пошуку нових напрямів, форм і засобів її здійснення. Бажаємо Вам успіху та натхнення в обраній справі.

Розмову вела Людмила Білан,
доцент кафедри управління та освітніх технологій

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook