Кафедра теорії та історії держави і права провела заходи до Дня пам’яті перемоги у Другій світовій війні.
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні. У ці дні вшановуємо подвиг воїнів та всіх людей, які боролись із нацизмом, увічнюємо пам’ять військових і цивільних, які загинули у Другій світовій війні.
Вже спливає майже століття з тих страшних історичних подій 1939-1945 рр., але не вмирає народна пам'ять про подвиг воїнів та всіх людей, які боролись із нацизмом.
Викладачі кафедри теорії та історії держави і права провели зустрічі з здобувачами вищої освіти присвячені Дню пам’яті та перемоги у Другій світовій війні. Так, 7 травня 2025 року співробітниці кафедри теорії та історії держави і права Анна Мельник (кураторка групи 2304) та Світлана Авраменко (кураторка групи 2402М) провели зі своїми студентами онлайн зустріч до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни. Протягом зустрічі студенти мали можливість ознайомитися з історичними фактами про Другу світову війну, переглянути документальні кадри, що висвітлюють героїчні події того часу. Важливою частиною зустрічі стало обговорення значення цього дня для українського народу, зокрема у контексті боротьби за свободу та незалежність.
Учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та обговорили актуальні питання пам’яті й важливості збереження миру у сучасному світі. Кураторки наголосили на важливості патріотичного виховання та взаємної поваги між поколіннями, що дозволяє зберігати і передавати цінності нащадкам.
8 травня 2025 року завідувач кафедри теорії та історії держави і права Ірина Єрмоленко та доцент кафедри Ірина Андрушко, зі студентами 1 групи 1 курсу юридичного факультету, в рамках вивчення історії держави і права України згадали про трагічні події, що відбулись в Україні в часи Другої світової війни. Було наголошено на ролі українців в операціях на всіх воєнних театрах.
Варто зазначити, що українці брали участь у розгромі нацизму, а також варто згадати як про військовослужбовці Червоної армії (близько семи мільйонів), воякі УПА (понад 100 тисяч), так і ті українці і вихідці з України, що перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тисяч у 1939 році), США (до 80 тисяч у 1945), Канади (до 45 тисяч у 1945), Франції (до п’яти тисяч у 1940 році).
Також, 8 травня 2025 року доцентом кафедри теорії та історії держави і права Іриною Андрушко було проведено бесіду зі студентами 2 групи 3 курсу юридичного факультету.
Викладач кафедри наголосила, що День пам’яті та перемоги, як зазначає Інститут національної пам’яті – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам.
Війна - це трагедія, а сторінки світової та нашої історії, не дають забути про біль та горе, яке несе війна людству. Страшна туга та невимовне горе до цих пір взивають до нащадків набатними дзвонами пам’яті: Пам’ятайте!
Не забувайте!
Не допускайте!
Кафедра теорії та історії держави і права