ШІ в журналістиці: перспективи та ризики
28 квітня для членів наукового гуртка «Медіакрок» та студентів 2 курсу спеціальності «Журналістика» було проведено майстер-клас на тему «ШІ в журналістиці: перспективи та ризики». Захід вела студентка-журналістка 4 курсу Каріна Васильківська у рамках апробації своєї бакалаврської роботи.
Нам розповіли про недоліки та переваги використання штучного інтелекту у журналістиці. Ми жваво обговорювали, чи можуть нейромережі повністю замінити цю професію. Також Каріна розповіла про ШІ-інструменти, які можна використовувати в різних сферах життя, для полегшення пошукової роботи та комунікації зі споживачем медіаконтенту.
Сьогоднішній майстер-клас викликав великий інтерес серед студентів. Усі активно ставили запитання та ділилися своїми думками про використання штучного інтелекту в журналістиці. Обговорювали також етичні питання: чи можна довіряти ШІ, хто буде автором матеріалу і як уникнути маніпуляцій.
Каріна навела приклади, як штучний інтелект уже допомагає журналістам у світі. Наприклад, з його допомогою можна автоматично писати новини, перевіряти факти, аналізувати великі обсяги інформації або підбирати матеріали для конкретної аудиторії. Вона також показала корисні інструменти, які можуть допомогти журналістам у щоденній роботі — для написання, редагування текстів, а також обробки відео й аудіо.
На завершення заходу Каріна закликала майбутніх журналістів не боятися технологій, а навчитися ефективно їх використовувати. Вона підкреслила, що ШІ — це лише інструмент, а не заміна творчому підходу, критичному мисленню та журналістській етиці.
Майстер-клас став чудовою нагодою дізнатися більше про сучасні технології та подумати, як майбутні журналісти можуть використовувати їх у своїй роботі.
студентка 4 курсу спеціальності «Жуналістика»,
член гуртка «Медіакрок»