Стажування аспіранта кафедри аналітичної, біонеорганічної хімії та якості води В’ячеслава Чоботаря в рамках проєкту Ecotwins у Копенгагенському Університеті
Стажування аспіранта кафедри аналітичної, біонеорганічної хімії та якості води В’ячеслава Чоботаря в рамках проєкту Ecotwins у Копенгагенському Університеті
5 травня 2025 року
Протягом квітня 2025 року Я мав можливість пройти наукове стажування в Університеті м. Копенгагена (Данія) в рамках міжнародного проєкту Ecotwins. Хотів би зазначити, що воно стало вагомим етапом у моєму професійному зростанні. Участь у стажуванні сприяла поглибленню моїх дослідницьких компетентностей у сфері аналітичної хімії та агроекології, зокрема щодо впровадження сучасних інноваційних підходів до пробопідготовки зразків та аналітичного контролю якості.
Одним із ключових напрямів програми академічної мобільності стало ознайомлення з передовими методами пробопідготовки зразків, які застосовуються для забезпечення високої точності та надійності аналітичних досліджень у сучасних лабораторіях Університету Копенгагена. Під фаховим керівництвом досвідчених науковців, зокрема професора Bhim Bahadur Ghaley, я мав змогу поглиблено опанувати такі методи, як:
- екстракція та очищення проб;
- спектрометричні методи аналізу;
- методи ізотопного аналізу.
Ці підходи відіграють важливу роль у підвищенні ефективності аналітичних досліджень і їхнє практичне застосування стало цінним доповненням до мого наукового досвіду.
Програма стажування дозволила познайомитись із інноваційними методами аналізу, які застосовуються у наукових лабораторіях університету, а також отримати важливий досвід проведення досліджень на міжнародному рівні. Окрім теоретичних знань, ми активно працювали на лабораторному обладнанні, яке відповідає останнім вимогам у галузі екологічного моніторингу.
Я мав можливість не лише опанувати сучасні лабораторні методи, а й відвідати спеціалізовані дослідницькі лабораторії та технологічні установки університету, що дозволяють проводити аналітичний контроль якості продукції, води, ґрунту. Вивчення новітніх пристроїв і технологій для фільтрації та очищення води має велике значення для розв'язання екологічних проблем, зокрема в Україні.

Крім професійного досвіду, участь у цій програмі дала мені чудову нагоду для культурного обміну. Під час перебування в Копенгагені я мав змогу побачити місто, відвідати музеї, історичні місця та просто поспілкуватися з людьми з різних країн. Це допомогло краще зрозуміти їхню культуру, погляди й те, що нас об'єднує як дослідників. Атмосфера була дуже дружньою та надихаючою.


Висловлюю щиру подяку координатору проєкту ECOTWINS проф. Оксані Леонідівні Тонсі за організацію стажування та можливість здобути нові знання та навички, що безсумнівно вплинуть майбутні дослідження. Окрема подяка колегам з Університету Копенгагена за допомогу, підтримку в роботі, а також за надихаючі та продуктивні обговорення і допомогу у плануванні подальших досліджень.
Участь у міжнародних проєктах є важливим етапом розвитку молодих науковців і я вдячний за можливість бути частиною цього процесу.
Чоботар В’ячеслав,аспірант кафедри аналітичної та біонеорганічної хімії та якості води