Історія української гуманності
Історія української гуманності
2 травня 2025 року
22 квітня 2025 р. в рамках кураторської години студенти 2 курсу 2 групи факультету тваринництва та водних біоресурсів разом з куратором Русланою УМАНЕЦЬ відвідали цікавий патріотичний захід. До стін нашого Національного університету біоресурсів і природокористування України завітав письменник, хорунжий легендарного полку «АЗОВ» Павло ДЕРЕВ’ЯНКО. Цей захід став не просто лекцією чи формальною зустріччю, а справжнім уроком мужності, патріотизму та незламної віри в перемогу України.
Павло ДЕРЕВʼЯНКО разом із провідним фахівцем відділу виховної роботи та студентських справ Володимиром Гонським провели досить цікаву лекцію та розповіли історію нашої держави. Київська Русь – перша українська держава. Її утворення стало результатом варязького впливу, що поєднався з соціально-економічним та політичним розвитком словʼян. Словʼянські племінні обʼєднання на території нинішньої України та північніше, були сконсолідовані довкола Києва, що став центром політичного тяжіння та культурного піднесення.


Павло Деревʼянко розповів що під час Другої світової війни з 5 серпня по 16 жовтня 1941 року тривала оборонна операція за Одесу. Війська Окремої Приморської армії та Чорноморського флоту, за підтримки місцевого населення, протистояли наступу німецько-румунських військ. Попри переважаючі сили противника, оборона тривала 73 дні, що стало символом стійкості та героїзму захисників міста.


17 вересня 1641 року, православний посол на Варшавському сеймі Адам Кисіль від імені руського народу виголосив претензії до решти Речі Посполіти.
Він говорив про Русь як про складову частину держави, зі своєю територією, правами та особливостями:
«Ми прийшли до нашої спільної Вітчизни не до країни, але з країною, не до релігії, але з релігією, не до титулів і почестей, але з титулами і почестями».
Від імені студентства висловлюємо щиру подяку Павлу ДЕРЕВ’ЯНКУ за його час та відвертість. Наголошуємо на важливості проведення таких зустрічей для патріотичного виховання та формування незламності, віри та надії в перемогу нашої країни.
Патріотична зустріч з військовослужбовцем «Азову» стала ще одним кроком до зміцнення зв'язку між поколіннями, між тилом та фронтом. Вона нагадала кожному про ціну свободи та незалежності, про героїзм наших захисників та про нашу спільну відповідальність за майбутнє України.
Ми віримо, що ця зустріч надовго залишиться в наших серцях та надихне на нові звершення заради процвітання нашої країни.
Слава Україні! Героям слава!
Анжела ТИМОШЕНКО,
студентка 2 курсу 2 групи
факультету тваринництва та водних біоресурсів