Мукачівський фаховий коледж: ІІІ Міжвузівська науково-практична конференція, присвячена 127 річниці відзначення НУБіП України «Актуальні проблеми агрономії, екології та землеустрою в умовах сучасних викликів»
Мукачівський фаховий коледж: ІІІ Міжвузівська науково-практична конференція, присвячена 127 річниці відзначення НУБіП України «Актуальні проблеми агрономії, екології та землеустрою в умовах сучасних викликів»
4 травня 2025 року
З метою активізації пізнавальної та творчої діяльності здобувачів освіти, формування у них зацікавленості до науково-дослідної роботи, вміння захищати свої наукові напрацювання і вирішувати практичні завдання 01 травня 2025 року на агрономічному відділенні ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» відбулась ІІІ Міжвузівська науково-практична конференція, присвячена 127 річниці відзначення НУБіП України «Актуальні проблеми агрономії, екології та землеустрою в умовах сучасних викликів».
Мета конференції: обмін досвідом, актуальною інформацією, результатами наукових досліджень щодо проблем розвитку ринкового середовища і ринкових відносин в Україні, питань охорони навколишнього середовища та екологічних викликів в умовах воєнного стану в Україні, аналіз взаємозв’язку освіти і наукових досліджень з виробництвом та їх впливу на побудову ефективної економічної системи, зокрема розвиток аграрного виробництва та землеустрою.

Конференція розпочалась з хвилини мовчання за тих, хто віддав своє життя за те, щоб ми з вами ранком прокидалися, зустрічалися і раділи кожній миті.
У роботі конференції взяли участь не тільки студенти нашого фахового коледжу, а й викладачі та здобувачі освіти таких навчальних закладів: ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України», ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України», Львівський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну, ВСП «Кіцманський фаховий коледж» Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», ВСП «Львівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування» та інші.

Конференцію розпочав директор коледжу, заслужений працівник ветеринарної медицини України Юрій САДВАРІ. Очільник нашого навчального закладу наголосив на важливості наукового зібрання та актуальності питань, винесених для обговорення на конференції, підкреслив значення інноваційної роботи здобувачів освіти для їх майбутнього навчання в закладах фахової передвищої освіти за освітнім ступенем фахового молодшого бакалавра. Юрій Юрійович зазначив, що тематика міжвузівської науково-практичної конференції є вкрай актуальною, а розвиток екологічних, земельних, аграрних відносин має величезне значення для майбутньої мирної розбудови нашої України.
Ігор ГРУБІНКА, кандидат е. наук, заступник директора з навчальної роботи, у своєму виступі звернув увагу що питання відтворення та охорони земель із метою збереження їх продуктивної здатності для майбутніх поколінь у контексті глобальних викликів і потреби сьогодення вимагають негайного вирішення.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулася завідувачка агрономічного відділення Ольга ГУДЗОВАТА, яка побажала всім приємного та результативного наукового спілкування, творчих успіхів, здоров’я, миру і добра.


Модератор конференції доктор філософії Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА ознайомив учасників з програмою заходу та наголосив, що враховуючи надзвичайну цінність землі як природного ресурсу й необхідність відновлення та відтворення її природних властивостей, слід відзначити, що низка теоретико-методологічних і методичних проблем у забезпеченні соціо-економіко-екологічної оптимізації використання сільськогосподарських земель залишається не вирішеною.

Учасниками конференції від ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» були викладачі землевпорядних дисциплін, спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, викладачі методисти Олег КАЧАНОВСЬКИЙ та Олександр КУШНІРУК, які передали вітання колективу коледжу та учасникам конференції від керівництва Рівненського фахового коледжу. Доповідачі підкреслили, що питання, які обговорюватимуться на конференції, є дуже важливими та актуальними для розвитку країни, її економіки та підтримання здоров’я населення. А також підкреслили, що головним завданням суспільства, основою добробуту нинішніх і майбутніх поколінь, важливою передумовою продовольчої безпеки країни є раціональне використання земель сільськогосподарського призначення, збереження та підвищення родючості ґрунтів.


Цікавими та змістовними виявилися тези доповідей, які очно та дистанційно представили на конференцію здобувачі освіти. Конференція була підготовлена та проведена викладачами агрономічного відділення спільно зі здобувачами освіти, відбувалась до відповідно складеної програми та тем.
Здобувачка освіти четвертого курсу спеціальності 101 Екологія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Анастасія ДЕЛЕГАН на тему «Екологічні наслідки війни: аналіз ситуації в Україні». Науковий керівник: Тетяна ДЗЯМКО, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.


Здобувач освіти третього курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Іван БУБРЯК на тему «Роль геодезії у військовій справі». Науковий керівник: Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА, доктор філософії спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.
Здобувачка освіти третього курсу ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України» Діана ГОБАН на тему «Еколого-економічні проблеми природокористування». Науковий керівник: Марина ВАКАРОВ, спеціаліст другої кваліфікаційної категорії.


Здобувачка освіти другого курсу спеціальності 201 Агрономія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Олександра КОЦІБАН на тему «Дослідження рослинних ресурсів та біологічного різноманіття в умовах зміни клімату». Науковий керівник: Наталія БАБІЛЯ, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.
Здобувачка освіти третього курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» АнастасіЯ БАРАНЧУК на тему «Застосування даних дистанційного зондування для моніторингу пожеж у природних екосистемах». Науковий керівник: Олег КАЧАНОВСЬКИЙ, викладач землевпорядних дисциплін, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Доповідь здобувачки освіти другого курсу ВСП Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ» Іванна ПАВНЕЛ на тему «Стале землекористування як перспектива використання земель ОТГ» (Онлайн). Науковий керівник: Галина КОЗІЙ, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Здобувачка освіти групи ЕНС-4 ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України» Дарина ПИЛИПЧИНЕЦЬ на тему «Метелики та зміни довкілля: біорізноманіття, екологічні наслідки та охорона природи». Науковий керівник: Віталія ШПІР, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Здобувачка освіти третього курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» Дарина КОЛЯДЮК на тему «Оцінка ефективності використання дистанційного зондування для моделювання міських островів тепла». Науковий керівник: Олександр КУШНІРУК, викладач землевпорядних дисциплін, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.


Здобувач освіти третього курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій Львівський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Павло КОСІК на тему «Використання ВІМ-технологій у будівництві» (Онлайн). Науковий керівник: Олег БІДА, викладач землевпорядних дисциплін, голова циклової комісії геодезичних та економічних дисциплін.
Здобувач освіти другого курсу спеціальності 201 Агрономія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Василь ТОВТ на тему «Агротехнічні заходи як фактор збереження та відтворення родючості ґрунтів». Науковий керівник: Надія КНАП, кандидат с.-г. наук,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.


Здобувач освіти третього курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Іванна ЛУЩАК на тему «Правові проблеми охорони земель в умовах воєнного стану». Науковий керівник: Олеся ОРБАН, спеціаліст другої кваліфікаційної категорії.
Здобувачка освіти другого курсу спеціальності 101 Екологія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Каріна ПАТЮК на тему «Інвазійні види: тиха загроза біорізноманіттю Закарпаття». Науковий керівник: Наталія ДОКТОР, кандидат с.-г. наук,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.
Здобувачка освіти третього курсу спеціальності 201 Агрономія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Ніколетта ЛІМБАХ на тему «Вивчення впливу біопрепаратів на біотрансформацію рослинних рештків та родючості ґрунтів». Науковий керівник: Наталія ШАХНОВИЧ, кандидат с.-г. наук,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.
Здобувачка освіти другого курсу спеціальності 101 Екологія ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України». Ніколетта КІРАЛЬ на тему «Екологічні ризики застосування продуктів біотехнології». Науковий керівник: Ольга ГУДЗОВАТА, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.
Здобувачка освіти другого курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» Анастасія КАЧУР на тему «Правові аспекти землеустрою в умовах відновлення територій». Науковий керівник: Іван ЦАП, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Усі доповіді викликали жвавий інтерес та продовжувалися у активних дискусіях. Доповідачі отримали іменний сертифікат учасника конференції.
Студентська конференція є однією з форм активного навчання, яка передбачає активну взаємодію між студентом і викладачем, та спрямована на виконання конкретної мети і завдань. Представлені різновекторні доповіді здобувачів освіти підтвердили важливість проведення подібних заходів, які сприяють формуванню якісного фахівця в умовах викликів сьогодення, тісній співпраці між навчальними закладами, згуртованості молоді та обміном досвідом та інформацією.
Щиро вдячні керівникам та доповідачам за цікаві та актуальні теми, а усім присутнім за активну участь у дискусіях та сподіваємося на скорішу зустріч у стінах ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України». Ваша сумлінна і наполеглива праця й надалі сприятиме раціональному використанню та охороні землі, яка є і буде одним з найбільших багатств України!

Вирімо в ЗСУ! Віримо в Перемогу!
Слава Україні!
Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА,
доктор філософії
Наталія ДОКТОР,
кандидат с.-г. наук