Розширюємо літературні обрії: «Книжкова країна» стала приємним відкриттям для майбутніх філологів і журналістів
Фестиваль «Книжкова країна», який уже другий рік поспіль відбувається на мальовничій території Виставкового центру, стає важливою частиною культурного життя українців. Цьогоріч він тривав з 24 до 27 квітня і вже традиційно об’єднав видавництва, авторів, зіркових гостей і всіх, хто прагнув приємно провести час у компанії однодумців — тих, хто цінує книги й захоплюється Словом. Ми побували тут разом із нашою викладачкою, керівником студентського гуртка «МедіаТОР», доцентом кафедри журналістики та мовної комунікації Наталією Василівною АДАМЧУК.
Одразу зізнаємось, що «Книжкова країна» стала для нас простором натхнення і відкриттів. Тут гармонійно поєдналися інсталяції з велетенськими декоративними квітами, дзеркалами, старовинними авто з флористичним оздобленням. Доповнили атмосферу творчості й релаксу фонтани, тематичні кав’ярні та зони для відпочинку. І все це — серед безлічі стелажів із книгами, які неможливо було оминути увагою.
Напередодні ми ознайомилися із Програмою фестивалю й обрали захід, який викликав особливе зацікавлення, —дискусію «Великий український роман: на часі / не на часі?». Це була справді цікава розмова, палка дискусія з письменниками Ольгою САЛІПОЮ, Тетяною БЕЛІМОВОЮ, Павлом ДИМОЮ, Іриною ВЛАСЕНКО про новітню українську літературу, її жанрове розмаїття, гострі й незручні теми у творах молодих і вже добре знаних письменників. Модерував цей захід легко й невимушено Павло ДИМА, автор багатьох книг у жанрі фентезі. Він жартував, заохочував до дискусії не лише своїх колег-письменниць, а й тих, хто був на цій зустрічі у статусі слухачів/глядачів/читачів. Ми активно долучилися до розмови, розповідали про своїх улюблених авторів і жанри, щиро ділилися думками й емоціями.
Після заходу ми фотографувалися, брали автографи у письменників і продовжили спілкування «за кулісами» вже з тими, хто викликав особливе зацікавлення.
Потім ми розійшлися невеличкими гуртами, щоб охопити різні локації, зустрітися з іншими авторами, відвідати заходи, які обирали вже кожен за власними смаками й бажаннями. І це було не менш цікаво й захопливо. Зокрема, ми відвідали захід «Магія часу й магія пристрасті: презентація фентезі-новинок від видавництва «ТАК». Він справив глибоке враження теплою атмосферою та щирістю. Там ми познайомилися з українською письменницею Наталією МАТОЛІНЕЦЬ, яка пише у жанрі фентезі. Авторка ділилася власними історіями, відкриваючи перед слухачами нові світи теплих емоцій та несподіваних думок. Такі зустрічі надихають і залишають після себе відчуття причетності до чогось важливого та справжнього.
Наші однокурсники відвідали інші не менш цікаві заходи і потім навіть «жалілися», що не змогли втриматись — витратили на книги чималенькі суми (але придбали саме те, що із задоволенням будуть читати!).
Фестиваль зібрав надзвичайно багато молоді, зокрема й тих, хто навчається разом із нами в НУБіП. На одній із локацій ми зустріли студентів спеціальності «Журналістика», які не лише купували книжкові новинки і знайомилися з авторами, а й практикувалися. Майбутня журналістка Каріна ТАНСЬКА допомагала у медійному супроводі заходу для дитячої аудиторії «Родинні читання» зі співачкою Мартою АДАМЧУК (знімала відеосюжет для соціальних мереж).
«Книжкова країна» — прекрасна нагода поринути у захопливе море книг, поспілкуватися з неординарними людьми, отримати незабутні враження. Щиро вдячні Наталії Василівні за можливість зустріти талановитих письменників різних жанрів, які мотивують пізнаватися цей світ через книжки. Ми надихнулися на читання і ще раз переконалися в тому, що українська література — це справді круто!
Вікторія МЕЛЬНИЧЕНКО, Вікторія САВЧЕНКО,
студентки 1 курсу спеціальності «Філологія»,
учасниці гуртка «МедіаТОР»