Розпочалася ознайомча практика студентів 1 курсу Агробіологічного факультету



Викладачі організовано провели екскурсію по господарству і розповіли про всі галузі які є, доповнювали лекції цікавими фактами з агрономії та з історії господарства. Викладачі організовано повели групи на навчально-дослідницьке поле, де ми отримали нові знання про інтенсивні системи землеробства : промислову, екологічну, біологічну та технологію No-till, а також сівозміну та спосіб обробітку. Викладачі закликали до співпраці між групами та колективної роботи. Всім було цікаво отримати нову інформацію, викладачі показували професійні навички та ділились досвідом та знаннями.
Загалом всім сподобалось те, що викладачі професійно доносили інформацію та завжди відповідали на наші питанні. Всі отримали нові знання та досвід, а головне, побачили на власні очі структуру господарства та всі підрозділи.
Вовченко Софія, 3тя група: Ці дні практики ми провели дуже цікаво. Ми відвідали токову бригади, тракторну бригаду, поля. Нам розповіли про те як влаштований тік, які є склади та машини на території. На тракторній бригаді нам показали всю техніку та її значення. На другий день нас провели по полям і розповіли що там вирощується та який обробіток ґрунту. Ці дні ми провели дружньо та цікаво, між студентами виникали цікаві дискусії на які було дуже цікаво найти відповідь.
Староста 2 групи Нескором`юк Максим Петрович: Опитавши кожного учасника групи, з впевненістю в 100% можу сказати, що всі були задоволені ознайомчою практикою із землеробства. Кожна локація мала мету показати щось нове, чомусь навчити та пояснити. Впевнений, що кожен знайшов для себе відповіді на запитання які його цікавили, в цьому нам допомагали двоє викладачів: Косолап Микола Павлович та Шпирка Неля Федорівна. Якщо аналізувати враження усіх учасників групи, то майже кожному найбільше запам’яталась усне ознайомлення із господарствами від студентів. Ще до приїзду на агростанцію усім групам було завдання підготувати інформацію про певне господарство, яким чином це відбувалось. Група була поділена на три підгрупи: перша підгрупа отримала завдання розповісти про мале господарство, а саме про господарство Дона О. П., друга підгрупа готувала інформацію про Агро-союз, і третя підгрупа про великий агрохолдинг «UkrLandFarming». Така ж система була і в інших 2 групах, але про інші господарства. Після обіду ми зібрались разом на стадіоні та кожна підгрупа повинна була доповідати свій звіт про певне господарство. Після кожного виступу доповідачі ставили запитання до слухачів аби перевірити їх уважність, і як не дивно не було питання на яке слухачі не дали б відповіді, аналогічно і глядачі мали можливість поставити додаткові питання доповідачам. Таким чином всього лише за 3 години, кожен студентам міг ознайомитися одразу із 9 господарствами різних розмірів, вважаю це дуже корисною ініціативою та цікаво формою подання інформації, адже це були три години відкритої дискусії студентів із викладачами.
Таким чином всього лише за 3 години, кожен студентам міг ознайомитися одразу із 9 господарствами різних розмірів, вважаю це дуже корисною ініціативою та цікаво формою подання інформації, адже це були три години відкритої дискусії студентів із викладачами.
Неля Шпирка
асистент кафедри землеробства та гербології
Микола Косолап
доценти кафедри землеробства та гербології