Викладачі кафедри фінансів успішно завершили навчальний Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики»

1 травня 2025 року
04-30 квітня 2025 року в Національному університеті біоресурсів, природокористування України в рамках імплементації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС» було проведено Практикум «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики».

Координатор проєкту, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Лідія ШИНКАРУК представила Практикум і а його основні цілі, завдання, структуру, зміст та оцінювання знань. Особлива увага під час навчання була приділена сучасному глобальному тренду — впровадженню соціально-інклюзивного підходу у розвиток суспільства, включаючи економічну та соціальну сфери, який сприяє більш справедливому розподілу результатів економічного зростання, скороченню нерівності в доходах та створенню якісних робочих місць.

Практикум складався із трьох дистанційних курсів: «Практики інклюзивного проєктування в ЄС»; «Політика соціальної інтеграції ЄС»; «Дослідження ЄС щодо соціальних інновацій».
Презентували та провели Практикум: д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту, координатор проєкту EPSEI Лідія ШИНКАРУК; д.е.н., професор, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Дєліні МАРИНА; д.е.н., професор, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Емілія ПРУШКІВСЬКА.

Під час проходження курсу «Дослідження ЄС щодо соціальних інновацій» професор Лідія ШИНКАРУК зосередила увагу на соціальних інноваціях, які стають рушійними в повноцінному та збалансованому розвитку суспільства. Лідія Василівна зазначила, що досвід Європейського Союзу є корисним для України в частині орієнтації на розвиток соціальних інновацій, у тому числі, тих програм, які реалізуються та сприяють їхньому поширенню та масштабуванню. Ключові етапи та можливості фінансування соціальних інновацій окреслила професор Емілія ПРУШКІВСЬКА, наголосивши на важливості адаптації європейського досвіду для України, у тому числі, щодо використання соціальних інновацій у вирішенні проблем безробіття.

На курсі «Політика соціальної інтеграції ЄС» професор Марина ДЕЛІНІ представила основні аспекти європейської політики інтеграції та інклюзії. Особливо важливим стало акцентування уваги лектора на інструментарії механізму реалізації європейської політики інтеграції, а також можливості означеної реалізації в Україні. Вельми корисним є досвід провідних країн Європейського Союзу, які демонструють передові технології в побудові інклюзивного різноманітного суспільства.

Проходження курсу «Практики інклюзивного проєктування ЄС» дозволило детально опрацювати важливі напрями європейської політики інклюзивного економічного розвитку. На курсі були представлені інклюзивні підходи до проєктування та напрямки, які можуть бути реалізовані в Україні, з врахуванням досвіду ЄС у реалізації політики інклюзивного розвитку суспільства.

Опрацювання заключного Практикуму «Соціально-економічна інклюзія в ЄС: інновації, проєктування та політики» дозволило слухачам курсу самостійно опрацювати додаткові матеріали: статистичну базу ЄС (через посилання на джерела зі статистикою), матеріали міграційної політики ЄС, та матеріали, в яких зазначено можливості інклюзії людей з інвалідністю. Важливим для слухачів курсу стала можливість практичного доступу до опрацювання інформації щодо Європейського Стовпу Соціальних Прав, та інших документів ЄС, у тому числі, документів, в яких означено основні напрями політики соціально-економічної інклюзії.

На заключній зустрічі організатори відповіли на додаткові питання слухачів, відбулося жваве обговорення та підведення підсумків навчання. Учасники Практикуму висловили подяку організаторам і наголосили на необхідності продовження подальшого навчання з метою набуття навичок впровадження соціально-інклюзивного підходу у розвиток суспільства, включаючи економічну та соціальну сфери.

Викладачі кафедри фінансів щиро дякують координатору проєкту професору Лідії ШИНКАРУК, а також співорганізаторам курсу — професору МариніІ ДЄЛІНІ й професору Емілії ПРУШКІВСЬКІЙ за практичну цінність курсів, які спрямовані на формування знань і навичок для реалізації проєктів соціально-економічної інклюзії, інструменти якої застосовуються для забезпечення сталого розвитку Європейського Союзу, а також професійність викладачів і прикладну спрямованість дистанційних курсів. 

Олена ЛЕМІШКО,
професор кафедри фінансів

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook