Виходимо зі школи за поріг, стежки лягають за високий обрій…

1 травня 2025 року
Заголовкові слова – рядки з гімну Великобудищанської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів, що на Полтавщині — поблизу оспіваної М. Гоголем Диканьки. З року в рік усі, хто навчається в цьому освітньому закладі, урочисто промовляють:
Проведи мене, школо, в життя,
На світанку червневої днини
І навчи пізнавати буття,
Де гартується титул людини.

У тривозі й цьогорічні випускники. Який університет обрати, як не помилитися?

Вони прислухаються до багатьох, хто з нами спілкується, представляючи різні виші. Справжнім святом для учнів і педагогів Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. стала зустріч і з науковцями Ніною Степанівною СТЕПАНЕНКО та Миколою Івановичем СТЕПАНЕНКОМ. Завітали вони до нас не як гості, а як давні друзі. Великобудищанська школа — перша пам’ятна для них сходинка фахового мужніння: тут вони кілька років викладали мову та літературу.

Ніну Степанівну й Миколу Івановича зажди з цікавістю і насолодою слухають юнаки та дівчата, колеги.

Микола Іванович подарував школі свої книги. Упорядковано бібліотечний фонд ученого, у кабінеті української мови та літератури створено експозицію «Творчий доробок професора Миколи Степаненка».

Говорили цього разу про Національний університет біоресурсів і природокористування УкраїниНіна Степанівна й Микола Іванович запропонували розкішну презентацію, яка захопила учнів. З-поміж колишніх випускників є студенти цього відомого в Україні університету. Є і серед одинадцятикласників охочі цього річ вступати до НУБіПу. Точилася тепла, конструктивна розмова, одержано вичерпні відповіді на всі запитання.

Ніна Степанівна та Миколи Іванович зустрілися з дирекцією і вчителями школи.  Спілкувалися майже три години, а збіг цей час непомітно. До викладачів кафедри журналістики та мовної комунікації педагоги мали сонмище запитань — освітологійних, філологійних, виникали цікаві дискусії. Микола Іванович лаконічно, але ємно розкрив проблему внормування, розунормування та перевнормування української мови, виняткову увагу приділив інноваційним технологіям навчання рідної мови. Учителі, а з-поміж них шестеро тих, кого знайомили із чарівним світом філології Ніна Степанівна й Микола Іванович, дякували за одержану цінну інформацію, мудрі поради.

Із НУБіП укладено договір про співпрацю.

Ми горді з того, що маємо змогу безпосередньо контактувати з одним із найкращих столичних університетів.

Микола Іванович і Ніна Степанівна візьмуть участь у роботі науково-методичного вебінару, який відбудеться в червні 2025 року на базі Великобудищанської школи. Запрошуємо до участі в цьому дійстві відтепер уже наших партнерів.

Ярослава ГОРОДНИЦЬКА,
заслужений учитель України,
заступник директора з начально-виховної роботи
Великобудищанської ЗОШ I-III ступенів
 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook