Перші кроки в науку: студенти першого курсу агробіологічного факультету ознайомилися з основами селекції та насінництва
Перші кроки в науку: студенти першого курсу агробіологічного факультету ознайомилися з основами селекції та насінництва
1 травня 2025 року
Навчальна практика є надзвичайно важливою складовою освітнього процесу, адже саме під час практичних занять студенти мають змогу поєднати теоретичні знання з реальними умовами роботи у своїй майбутній професійній сфері. Одним із таких важливих кроків стала ознайомча практика першокурсників агробіологічного факультету з дисципліни «Селекція і насінництво».
Під керівництвом професорки кафедри генетики, селекції і насінництва імені проф. М.О. Зеленського Ганни Ковалишиної та асистентки кафедри Ірини Гаврилюк студенти відвідали Демонстраційний колекційний розсадник. Саме тут, у польових умовах, вони мали змогу зробити перші кроки у розумінні складних, але надзвичайно цікавих процесів, які лежать в основі сучасної аграрної науки.
Під час практики студенти ознайомилися з базовими поняттями селекції: що таке селекція як наука, які завдання вона вирішує у забезпеченні продовольчої безпеки, які методи використовуються для створення нових високопродуктивних сортів і гібридів. Окрема увага була приділена таким ключовим поняттям, як «сорт», «гібрид», «гібридизація», «гетерозис» та «гетерозисний гібрид» — важливим складовим селекційного процесу.
Під час навчального заняття було сформовано уявлення про основні завдання сучасної селекції — підвищення врожайності, стійкості до хвороб і стресових факторів довкілля, покращення якісних показників продукції. Студенти також ознайомилися з методами, які дозволяють досягти цих цілей, зокрема — методом гібридизації. Цей метод був розглянутий на прикладі селекції ріпаку — важливої олійної культури.


Не менш захопливою частиною практики стала участь студентів у закладанні та догляді за дослідними селекційними ділянками, що дозволило кожному відчути себе частиною справжнього науково-дослідного процесу.



Першокурсники проявили високу зацікавленість, допитливість і старанність під час виконання практичних завдань. Їх активність і відповідальне ставлення до навчання стали запорукою продуктивного і змістовного знайомства з фахом, що, без сумніву, стане гарним фундаментом для подальшого професійного зростання.
Ірина Гаврилюк,асистент кафедри генетики, селекції інасінництва ім. проф. М.О. Зеленського