Коли навчання стає святом: посвята першокурсників у психологи

30 квітня 2025 року
Навчання в університеті — надзвичайно складний і важливий етап у професіогенезі особистості. Участь в освітньому процесі дає змогу здобувачеві перевірити правильність вибору свого майбутнього фаху, адаптуватися до особливостей професійної діяльності, виробити професійно важливі компетентності. Водночас долучення до амбітної та творчої когорти студентів сприяє інтегруванню до тієї групи, яка на декілька років стає ресурсною, а дружні стосунки, що з'являються в ній, — зберігаються упродовж усього життя.

Студенти спеціальності «психологія» гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП започаткували гарну традицію — наприкінці першого навчального року посвячувати першокурсників у психологи. Можливо, комусь здаватиметься дивним те, що цей захід припадає аж на кінець другого навчального семестру, однак пояснення досить просте: наймолодші здобувачі вже помалу розлучаються з романтичними уявленнями про фах, вони набувають дедалі чіткіших обрисів. Ще й до того ж саме у квітні відзначається професійне свято — День психолога! А отже, студенти-першокурсники готові прийняти присягу психолога.

Ведучими заходу стали бакалаври четвертого курсу групи Пс-21001 б. Попри досить високу завантаженість: переддипломна практика, доопрацювання кваліфікаційних робіт, підготовка до ЄФВВ, — вони знайшли час для наступників, щоб надихнути їх на здобутки в професійному становленні, сприяти розвитку внутрішньої мотивації до опанування складних дисциплін. І хоча вони вже й випускники, однак застосовували практики емоційної саморегуляції: не хотілося осоромитися перед новачками.

Першокурсники відповідально й сумлінно готувалися до заходу. Організаторам довелося навіть не раз відкладати призначену дату, адже учасники наполягали: «Ще маємо удосконалити презентації своїх груп». Їхні старання, справді, заслуговують найвищих оцінок, оскільки вони продемонстрували високий рівень креативності, здатність до рефлексії діяльності своєї групи, стосунків із викладачами, об’єктивної оцінки своїх актуальних можливостей.
Перед очима глядачів постала казка про професійний вибір «Як хлопець шукав себе (і не втратив здоровий глузд)» — групи Пс 24001 б.

Здобувачі створили зворушливу розповідь про труднощі вибору професії. Героями казки були юнак, його стосунки з дорослими, емоції та стани. Зрештою головного героя окрилила надія, адже він збагнув свої схильності й обрав професію за покликом — психолога, який надає допомогу людям. Усі збагнули важливість самопізнання, прийняття відповідальності за власне життя.

Студенти групи Пс-24002 б  прушили проблему адаптації до життєдіяльності в університеті, до освітньо-професійної діяльності. Тяжкі ранки, перші пари, elearn, налагодження стосунків із викладачами – лейтмотив їхньої розповіді. А ще вони долучили авдиторію до святої справи — підтримки воїнів ЗСУ!

Група Пс-24003 б  проявила своє прагнення розповісти про майбутніх клієнтів та проблеми, що трапляються у їхніх стосунках. Почуття, зокрема й кохання, зради, а також гендерна ідентичність героїв постали у центрі їхньої уваги.

Здобувачі академічної групи Пс-24004 проявили свою здатність аналізувати психічні явища, зокрема емоційні реакції глядацької зали. Вони залюбки похвасталися своїми досягненнями, покепкували з помилок, а всіх запевнили: «Надія є!». І нехай уже самі глядачі вирішують: чи то так першокурсники майстерно заразили їх своїм завзяттям та впевненістю, чи ж актуалізували їхні ресурси своїм співом.

Усіх учасників вітали заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету, доцент Анна МЕДЯНИК та завідувач кафедри психології, доцент Ірина МАРТИНЮК — натхненник цього свята. Доповідачки пікреслили важливість професії, яку опановують здобувачі, а також значущість цінностей і традицій в освітньому процесі. Також студентів прийшов підтримати заступник декана, доцент Богдан НАЗАРОВ, який невтомно увіковічнював подію на світлинах, щиро вболівав за всіх учасників.

Професорсько-викладацький склад кафедри психології висловлює вдячність студентам за організоване й проведене свято, а також завідувачу кафедри культурології, професору Ірині МАЙДАНЮК за сприяння в проведенні урочистості. 

Вітання першокурсникам із посвятою в психологи, успіхів у професійному зростанні!

 

 Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО,

доцент кафедри психології 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook