У Заліщицькому коледжі пройшов еколого-біологічний марафон знань

28 квітня 2025 року
Учити дітей відчувати красу природи,
виховувати розум і дар бачення заповідних таємниць
необхідно для того, щоб вони, сьогоднішні діти, стали
дбайливими, турботливими господарями.
В. Сухомлинський
У ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України» з метою підвищення екологічної свідомості, поглиблення знань студентів з екології та біології, а також формування дбайливого ставлення до природи, було проведено Тиждень еколого-біологічних дисциплін — свято творчого, нестандартного підходу до навчання та виховання студентів.
 
Протягом тижня в коледжі панувала особлива атмосфера — інтелектуальна, натхненна, сповнена турботи про довкілля. У межах тижня еколого-біологічних дисциплін проведено низку яскравих і змістовних заходів, які об'єднали студентів, викладачів, стейкхолдерів та гостей навколо важливих питань збереження природи, екологічної освіти та сталого розвитку.
 
Відкриття тижня розпочалося з презентації спеціальності 101 «Екологія» у вестибюлі коледжу, де студенти-екологи представили досягнення, перспективи та актуальність екологічної професії у сучасному світі.
 
Пізнавальне виїзне заняття до приватного хлібопекарного підприємства «Мамин хліб» у м. Заліщики дозволило студентам на практиці ознайомитись із процесами виробництва та екологічними стандартами у харчовій промисловості.
 
Екологічна акція «Сіємо квіти – прикрашаємо Землю» стала важливою передумовою для формування в студентів естетичного сприйняття світу.
 
Семінар на тему академічної доброчесності акцентував увагу на важливості етичної поведінки у науковій і навчальній діяльності. Учасники обговорили шляхи формування чесного академічного середовища.
 
 
Екологічний відеоогляд «15 квітня – День екологічних знань», розміщений у вестибюлі, викликав інтерес і мотивував замислитися над глобальними проблемами довкілля.
 
Особливу зацікавленість викликав діалог зі стейкхолдером — директором КП «Заліщицький Водоканал» Адамом ХОМ'ЯКОМ, який розповів про стан джерел водопостачання та якість питної води в регіоні.
 
У рамках тематичної години «Мислити екологічно» студенти коледжу познайомились із добіркою літератури на екологічну тематику.
 
Весняна екотолока з прибирання території коледжу об'єднала студентів у спільній справі турботи про чисте довкілля.
 
 
На показовому лабораторному занятті з дисципліни «Геохімія довкілля» студенти мали змогу застосувати свої знання на практиці, аналізуючи проби ґрунту.
 
Ознайомча екскурсія до Заліщицького дендропарку та екскурсія до музею під відкритим небом НПП «Дністровський каньйон» подарували учасникам нові знання про унікальну флору і фауну краю.
 
Засідання загально-природничого гуртка на тему «Тварини – мовчазні жертви війни» стало емоційно глибоким заходом, який змушує переосмислити гуманність у ставленні до живого світу.
 
Під час гостьових online-лекцій студенти прослухали цікаві доповіді експертів-екологів:
  • Галина МЕДВІДЬ, к.г.-м.н., виступила з темою «Вплив нафто- та газовидобування на довкілля»
  • Світлана БУНДЗА поділилась досвідом управління побутовими відходами у Львові, ознайомивши слухачів із сучасними підходами до сортування та утилізації сміття.
  • Сергій ГЛОТОВ поділився враженнями про унікальну експедицію до Антарктиди.
Екологічний відеозвіт «Екологічні наслідки війни Росії проти України» справив відповідне враження на студентів — через відеоролики де розкривались реальні масштаби екологічної катастрофи сьогодення.
Важливою подією стала зустріч робочої групи ОПП Екологія з директором НПП «Дністровський каньйон» Степаном МИРОНЮКОМ, під час якої обговорили подальші перспективи співпраці.
 
Тиждень завершився олімпіадою з ботаніки для студентів 22 групи, що стала своєрідною перевіркою знань та стимулом до подальшого навчання.
 
На жаль, наразі війна вносить свої жорстокі корективи в природоохоронну діяльність нашої держави. Ворог безжально знищує все, до чого може доторкнутися. Але ми не втрачаємо надії та не занепадаємо духом. Ми знаємо: перемога — як і вирішення глобальних екологічних проблем — можлива лише тоді, коли ми єдині, коли тримаємо стрій і впевнено рухаємося до своєї мети.
 
Кожен із нас має силу змінювати світ на краще. Почнімо з малого — з екосвідомого ставлення до природи, до себе, до рідних. Дбаймо про здоров'я, про життя, про чистоту навколо нас.
Захистимо нашу землю. Збережімо нашу планету. Разом — сильніші!
 
 
Алла РАДИК,
 голова циклової комісії екологічних дисциплін

    


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook