Практика, яка надихає: польове навчання очима студентів

30 квітня 2025, 14:05

«Загалом усе дуже сподобалося» - розповідає студент 2 курсу 9 групи Кирило Буйвал. 

  Нашими керівниками були Павлов Олександр Сергійович і Бабенко Антоніна Іванівна. По приїзду в Агростанцію нам розповіли про закріплені поля за кафедрою землеробства та гербології, а також досліджувані системи землеробства, які включали в себе такі ланки як: система сівозмін, удобрення, обробітку ґрунту та захисту с.-г. культур від шкідливих організмів.

 

  

  

  Спочатку студентам наочно було продемонстровано роботу ротаційної борони по ярому ячменю й зимуючому гороху, та ефективність даного заходу в контролюванні бур’янів і знищенні ґрунтової кірки. Нас також ознайомили з системою землеробства no-till, яка була запроваджена ще з 2002 року.

 

     

  Далі ми мали змогу власноруч відібрати зразки ґрунту для визначення запасів доступної для рослин вологи, а також будови складення ґрунту. Зразки відбирали в полі пшениці озимої по класичному обробітку (оранка) та по системі землеробства no-till. Під час цього навіть візуально можна було відмітити, що за системи землеробства no-till запаси вологи в ґрунті є більшими, ніж за класичного обробітку, проте, останнє слово за результатами після висушування в лабораторних умовах.

      

  Найцікавішим було побачити дію різних гербіцидів проти озимих та зимуючих видів бур’янів у посівах пшениці озимій. Олександр Сергійович нам продемонстрував дослід, де визначали біологічну ефективність 10 варіантів гербіцидів, внесених восени у фазу розвитку культури BBCH 23. Два з них показали стовідсотковий результат: жодного бур’яну, порівняно з ділянкою контролем!

          

  Отже, дане виїзне заняття дало нам змогу попрацювати власними руками на полі, та набути практичних навичок, що є дуже корисним для майбутньої роботи агрономів.
 
 
 
 
 
 
Павлова Яна
асистент кафедри землеробства та гербології


Кирило Буйвал студент 2 курсу 9 групи 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook