Вчена рада: квітень в університеті видався вельми багатим на події і результати

25 квітня 2025 року
Квітень в університеті видався вельми багатим на події! Тож розглядати на засіданні вченої ради, що пройшла 25 квітня під головуванням Станіслава НІКОЛАЄНКА, було що.

Після хвилини мовчання в пам’ять тих, хто загинув від рук російських загарбників, — розпочали не з питань власне виробничої життєдіяльності університету, а з приємних моментів. Вітали наших колег: ректора Вадима ТКАЧУКА — з обранням членом-кореспондентом НААН України, завідувача кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин Миколу ДОЛЮ і голову ради роботодавців Леоніда ЦЕНТИЛА з обранням академіками НААН України. Завідувача кафедра конструювання машин і обладнання В’ячеслава ЛОВЕЙКІНА — з 75-річчям, з нагоди чого його було відзначено медаллю «За заслуги» НУБіП. А нашому колезі і військовослужбовцю ЗСУ Юрію МАТУСУ вручено Подяку прем’єр-міністра України, представникам сенату Студентської організації — подяку керівництва однієї з військових частин: за підтримку і активну життєву позицію.

Питанням першим порядку денного були підсумки діяльності за квітень та поточні завдання колективу університету, які озвучив ректор Вадим ТКАЧУК. І розпочав він з найактуальнішої теми — вступної кампанії 2025 і крайнього на сьогодні Дня відкритих дверей, що пройшов за підтримки департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Серед випускників шкіл, ліцеїв, гімназій було понад 2000 гостей, закладів фахової передвищої освіти — більше700 учасників.

 

 

Потому поетапно відзначив зроблене у навчально-методичній діяльності (зокрема, перебіг другого семестру, аналіз освітніх програм бакалаврату та магістратури для вступників 2025 року, сформованість навчальних планів на 2025/2026 н.р., робота щодо запровадження норм навчального навантаження для НПП у новому навчальному році тощо), господарській (в т.ч. і по НДГ та Боярській ЛДС), спортивно-масовій і культурно-мистецькій роботі (зокрема творчий вечір і концерт до 90-річчя Вадима КРИЩЕНКА, фестиваль «Голосіївська весна»), патріотичному вихованні, залученні студентського активу до життєдіяльності університету. У межах міжнародних контактів — теж багато позитивного. Зокрема прийом делегації з США і підписання договору про взаєморозуміння, що передбачає співпрацю над створенням Центру передового досвіду наук про життя, сільського господарства та біогеніальності, підтримка проєктів академічної мобільності, а також святкування Навруз — свята весни у співпраці з посольством Таджикистану, на яке завітали посли і посадовці 20 країн.

Активною була і наукова діяльність — як у метрів, так і молодої парості науковців. Зокрема, проведення на базі НУБіП загальних зборів НААН України. Варто згадати опублікований на сайті «Євроосвіта» рейтинг ефективності участі ЗВО у конкурсах наукових проектів (міжнародних та національних), де НУБіП увійшов до ТОП-5 за показниками кількості проєктів-переможців у 6 номінаціях (Горизонт Європа, Еразмус КА2, НФДУ, Держзамовлення, Конкурс молодих вчених, Конкурс білатеральних проектів), публікаційну активність, у т.ч. Scopus — 116, WoS — 41, анотовані звіти молодих вчених — стипендіатів Кабінету Міністрів України та 12 кандидатур на здобуття такої стипендії до МОН України.

Радує, що ми демонструємо позитивну динаміку. Завдання на травень: маємо відповідний план заходів з врахуванням відзначення 127-річчя НУБіП України. І наше першочергове завдання — виконувати його, надаючи максимуму публічності. Плюс до цього — дотримання навчальної дисципліни і активність у профорієнтаційній роботі.

На засіданні вченої ради йшлося також про обрання за конкурсом на заміщення посад та про присвоєння вчених звань. Після озвучення лічильною комісією результатів голова вченої ради Станіслав НІКОЛАЄНКО привітав колег і закликав їх до плідної праці.

 

З науковою доповіддю на тему «Наукові засади промислу антарктичного іклача» виступив завідувач кафедри аквакультури Віталій БЕХ.

 

 

Роботу колективу ННІ лісового і садово-паркового господарства з підвищення якості освітнього процесу, організації виховної роботи та міжнародної діяльності представив директор інституту Роман ВАСИЛИШИН. Його виступ прокоментували проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА, декан факультету землевпорядкування Тарас ЄВСЮКОВ, начальник науково-дослідної частини Володимир ОТЧЕНАШКО, які напередодні детально ознайомилися із загальною картиною в інституті. Питання і пропозиції, що стосувалися діяльності наших лісівників, звучали від професорів Віталія ЛИСЕНКА, Леоніда ЦЕНТИЛА, Миколи ДОЛІ, Олега МЕЛЬНИКА, Володимира ЄРМОЛЕНКА. А ректор Вадим ТКАЧУК, підкресливши, що це — найпотужніший в університеті інститут за ресурсною базою, все ж має приділити увагу розвитку лабораторної бази, звернути увагу на якісний зміст освітніх програм.

 

 

 

Про рекомендації навчально-методичної ради НУБіП України доповідала її голова — проректор Олена ГЛАЗУНОВА. А про рекомендації координаційної ради НУБіП України — її очільниця, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана ТОНХА.

 

 

 

 

Члени вченої ради також розглянули й інші питання життєдіяльності університету, в т. ч. і щодо недоцільності створення на базі Боярської лісової дослідної станції національного природного парку.


Валентин Обрамбальський

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook