Продовжується практика в рамках вивчення дисципліни «Технології закритого ґрунту»

24 квітня 2025 року

 23 квітня студенти 2 курсу 2 групи агробіологічного факультету разом з керівником практики доцентом кафедри овочівництва і закритого ґрунту Олександром Цизьом відвідали НЛ «Плодоовочевий сад» НУБіП України. Практика розпочалася знайомством з території саду, його матеріально-технічним забезпеченням та наявними в ньому культурами.
 Цікавим стало знайомство з теплицею Мітлайдера. Теплиця Мітлайдера – це досить унікальне рішення для тепличного сегменту. Завдяки незвичному розташуванню фрамуг, теплицю дуже зручно провітрювати. По суті, теплиця Мітлайдера являє собою звичайну господарську споруду, що складається з каркасної основи, стін і даху. Візуально, можна одразу відрізнити таку споруду від звичних теплиць у вигляді будиночка з скатної покрівлею, завдяки різним кутам, під яким встановлені схили даху. Обидві площини покрівлі не сходяться в конику, і на перепаді встановлюються фрамуги для провітрювання і відведення повітряних мас. За рахунок природних фізичних процесів, тепле повітря, прогріте завдяки сонячній енергії і додаткового опалення піднімається верх і відводиться з приміщення. Налагоджений процес вентилювання можна регулювати за рахунок відкриття і закриття різних секцій вентиляційних отворів. При експлуатації такої унікальної конструкції не потрібна установка додаткових приладів вентиляції, відкриття дверей теплиці і проведення складних заходів по догляду. Розробкою такої унікальної конструкції займався відомий доктор Джейкоб Міттлайдер. Його теплиця з особливою конструкцією є відмінним і практичним рішенням проблеми провітрювання закритих і ізольованих приміщень.

 Теплиця оснащена світлодіодними лампами, терморегуляторами. По всій площі розташовані стелажі на яких вирощуються розсада різних овочевих культур. На момент огляду студенти мали змогу побачити гарну сформовану розсаду помідорів, баклажанів, перців, базиліку, цибулі, огірків та інших культур. Ознайомилися з субстратами на яких вирощується розсада та побачили основні елементи технології вирощування. Також там існує система нанобульбашок, яка невдовзі буде введена в експлуатацію.

 Потім ми мали змогу своїми руками посіяти різні сорти і гібриди кавунів та динь на розсаду і висіяти кукурудзу. Очисти ділянки від бур’янів, виконати роботи в теплиці та інші, які забезпечують якість виконання технологічних робіт. 


 Пізніше ми побачили теплі грядки тернопільського аграрія Володимира Розума. Теплі грядки Розума (ТГР) – це запатентована технологія підвищення родючості ґрунту природним способом, без штучних добрив і зайвих затрат праці. Відновлення виснажених і заражених ґрунтів в теплих грядках Розума (ТГР) є найкращим варіантом порівняно із іншими грядками. Тому що в грядках Розума створені найсприятливіші умови для проживання співдружності трьох головних базових чинників живої Землі: симбіотичних систем мікроорганізмів, грибів, черв’яків. Урожайність на грядках Розума на 35–50 % вища, порівняно зі звичайними. Ця технологія буде розвиватися і надалі, що забезпечить збільшення органічної речовини та підвищить кількісні і якісні показники врожайності плодоовочевої продукції.


Загалом практика пройшла надзвичайно продуктивно та цікаво.

З нетерпінням чекаємо подальших зустрічей!

Вадим Гавриленко
студент 2
курсу агробіологічного
факультету

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook