На кафедрі англійської філології відбувся III Міжнародний студентський науково-практичний вебінар «Мова як міст між культурами: сучасні тренди та новітні практики у викладанні англійської мови»

24 квітня 2025, 20:11

З 21 по 25 квітня 2025 року на кафедрі англійської філології традиційно відбувається Тиждень англійської мови «Весняний вернісаж 2025» – серія тематичних заходів, що охоплюють креативні, професійні, міждисциплінарні та наукові аспекти вивчення англійської мови. Програмою передбачено проведення III Міжнародного студентського науково-практичного вебінару «Мова як міст між культурами: сучасні тренди та новітні практики у викладанні англійської мови».

24 квітня 2025 року викладачі кафедри англійської філології, за сприяння декана гуманітарно-педагогічного факультету Інни САВИЦЬКОЇ, успішно провели цей захід, де понад сотню учасників з України, Китаю, Чехії, Польщі, Нідерландів, Швейцарії, Туреччини та Іспанії – серед них викладачі й студенти – зібралися разом, щоб поринути у світ англійської мови, ознайомитися та поділитися найновішими підходами та найсучаснішими методиками її викладання.
 
Основна мета проведення вебінару – теоретичне обґрунтування та різноаспектне студіювання новітніх тенденцій в методиці викладання англійської мови, а також представлення інтелектуальних здобутків молодих науковців та обдарованих студентів нашого університету.
 
Міжнародний вебінар розпочався вітальними словами в.о. завідувача кафедри англійської філології Людмили КЛИМЕНКО та доцента кафедри Світлани КАЧМАРЧИК. Ознайомивши присутніх з програмою вебінару, вони запросили їх до активної участі у дискусіях та обміні досвідом.
 
Першим спікером вебінару була Амест ТАМРАЗЯН. Пані Тамразян є науковим координатором підрозділу «Культура під загрозою», Федеральної політехнічної школи Лозанни в Швейцарії. Тема її доповіді «Як англійська мова пов’язує студентів зі Швейцарії з українською та вірменською культурною спадщиною».
 
Амест Сержиківна відмітила, що англійська мова сьогодні є своєрідним містком, що поєднує молодь з усього світу, дозволяючи їй знайомитися з різними культурами. Завдяки англійській студенти зі Швейцарії можуть дізнаватися про українську та вірменську культурну спадщину навіть не володіючи місцевими мовами. Через міжнародні освітні програми, онлайн-проєкти та цифрові платформи вони досліджують традиції, історію, мистецтво та побут інших народів. Наприклад, українські вишиванки чи вірменські хачкари стають темами презентацій, відео чи шкільних обговорень. 
 
Науковиця зазначила, що такий обмін не лише збагачує знання, а й формує повагу, толерантність і взаєморозуміння між культурами. Таким чином, англійська мова стає інструментом, що сприяє єднанню молоді та збереженню багатої культурної спадщини. Виступ Амест Сержиківни став поштовхом до жвавого обговорення серед учасників вебінару, які не лише ставили запитання спікерові, а й охоче ділилися власним досвідом викладання англійської мови.
 
Хочеться зазначити, що основна мета кафедри англійської філології полягає в тому, щоб створити таке студентсько-центристське освітнє середовище, яке надасть можливості особистісного зростання кожному учасникові освітнього процесу. Отже, значна увага під час вебінару приділялася доповідям студентів різних факультетів, які навчаються за програмами подвійних дипломів та програмою Erasmus+, оскільки ми, як викладачі, які забезпечували чи й зараз забезпечуємо викладання англійської мови даним студентам, є свідками їхнього мовного розвитку і досягнень, які вони мають, завдячуючи ґрунтовним знанням з англійської мови.
 
З доповіддю виступила студентка 3 курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Алла РЕНСЬКА. Наразі Алла навчається за програмою Еразмус+ в Аксарайському університеті в Туреччині
 
Дівчина поділилася своїми враженнями від навчання в Аксарайському університеті, який є одним із партнерів програми Erasmus+ і відкриває чудові можливості для українських студентів, які прагнуть міжнародного академічного досвіду. Завдяки участі в Erasmus+, студенти з України можуть навчатись в цьому університеті протягом одного або двох семестрів, обираючи курси англійською мовою з таких напрямів, як економіка, менеджмент, інженерія, екологія, соціальні науки та багато інших.
 
Алла розповіла, що крім навчання, участь у програмі Erasmus+ дозволяє студентам покращити англійську мову, здобути нові знайомства з молоддю з різних країн та відкрити для себе багатство турецької культури. Цей досвід не тільки розширює світогляд, а й підвищує конкурентоспроможність на ринку праці. 
 
Під час вебінару мали нагоду поспілкуватися зі студентами НУБіП різних факультетів, які навчаються за програмами подвійних дипломів та програмою Erasmus+. Вони поділились своїм досвідом вивчення англійської мови в Україні та за кордоном. 
 
З доповіддю виступила студентка 3 курсу 2 групи факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Варвара ТІГА, яка зараз перебуває на навчанні в Севільському університеті (ісп. Universidad de Sevilla). Варвара розповіла про цей університет, про те, що він пропонує широкий спектр програм бакалаврату, магістратури та аспірантури. Особливу увагу приділяє міжнародному співробітництву, зокрема програмам обміну, таким як Erasmus+. Для українських студентів ця програма відкриває унікальні можливості навчатися за кордоном, здобути нові знання, покращити мовні навички та познайомитися з іншими культурами. 
 
Особливу подяку Варвара висловила Національному університету біоресурсів і природокористування України за підтримку та надану можливість взяти участь у цій надзвичайно важливій програмі. Завдяки співпраці між НУБіП та європейськими університетами, такими як Севільський університет, українські студенти можуть здобути безцінний міжнародний досвід. 
 
Також дівчина підкреслила, що знання англійської мови відіграли ключову роль у її успіхах. Варвара дала слушні поради учасникам вебінару щодо того, як вивчати англійську мову та досягти успіху в житті. Навіть коротка подорож, зазначає Варвара, може допомогти вам зануритися в мовне середовище та покращити свої навички спілкування. Також потрібно шукати можливості спілкуватися з носіями мови онлайн або офлайн. Це може бути участь у мовних клубах, розмовних групах, онлайн-форумах або чатах.
 
Наступною з доповіддю виступила Соломія ПАВЛОВСЬКА. Дівчина навчається зараз на гуманітарному факультеті за програмою вільних мистецтв і гуманітарних наук у Карловому університеті Чехії. Тема її доповіді «Мова як інструмент міжкультурної взаємодії та академічної мобільності: досвід навчання за кордоном».
 
Соломія зазначила: «Навчання за кордоном було для неї не просто академічною подорожжю – це був процес відновлення, адаптації та переосмислення себе. Від підтримуючого, мультикультурного середовища в Канаді до інтелектуально багатого, але більш стриманого середовища в Чехії – кожен етап навчив мене стійкості, допитливості та цінності людських зв’язків. Міграція не перервала мій шлях; вона його переосмислила, і через кожен виклик я ставала сильнішою та більш усвідомленою у тому, хто я є – студенткою і назавжди гордою українкою.
    
Таісія МЕЛІХОВА – студентка 3 курсу 2 групи факультету захисту рослин, біотехнологій та екології підготувала доповідь про навчання в державному дослідницькому університеті Вагенінгена, Нідерланди, який спеціалізується на науках про життя з акцентом на сільському господарстві, техніці та інженерії.
    
Таісія зазначила: «Участь у програмі Erasmus+ в Університеті Вагенінгена (WUR) стала для мене перетворюючим досвідом. Я здобула багато нових знань, покращила свої аналітичні та дослідницькі навички, а також набула впевненості у навігації міжнародним академічним середовищем. Необхідність навчатися та спілкуватися англійською мовою значно підвищила мій рівень володіння мовою, дозволивши мені чітко формулювати складні ідеї та брати участь у наукових дебатах. Ця мовна компетентність є надзвичайно важливою для моїх майбутніх академічних прагнень та професійної діяльності».
 
Наступною презентувала Вармінсько-Мазурський університет в Польщі Анна МАРТИНЕНКО – студентка 3 курсу 2 групи факультету захисту рослин, біотехнологій та екології. Анна навчається на факультеті охорони навколишнього середовища. Дівчина поділилась своїми враженнями від процесу вступу, адаптації до нового середовища та навчання в польському університеті.
 
Анна зазначила, що навчання в Вармінсько-Мазурському університеті стало для неї справді життєвим досвідом, що змінив її як у особистому, так і в плані навчання. Вона здобула не лише нові знання та навички у галузі екології, але й отримала глибше розуміння того, як функціонують міжнародні освітні системи; як самостійно навчатися та як безболісно адаптуватися до нових середовищ. «Я стала впевненішою, відкритішою та гнучкішою. Життя в новій країні, спілкування іншою мовою і навчання з представниками багатьох культур навчили мене багатьом речам. Це допомогло мені зростати не лише як студентці, а й як особистості».
 
Студент 2 курсу, спеціальності «Право» НУБІП Владислав ЧЕРКАСЬКИЙ поділився з учасниками вебінару своїм досвідом вивчення англійської мови в Україні та за кордоном. Він розповів, як готувався до навчання за програмою Erasmus+ і як адаптувався до нового мовного середовища. Тема доповіді Владислава «Освіта у Франції: виклики та перспектива для українських студентів». Хлопець продемонстрував, як завдяки наполегливій праці та самовіддачі можна досягти значних успіхів у вивченні англійської мови та відкрити для себе нові можливості у житті. Владислав не лише поділився своїми враженнями, але й детально описав структуру навчання, програму курсу та предмети, які він вивчає.
 
 
У межах Тижня англійської мови на кафедрі англійської філології Міжнародний студентський науково-практичний вебінар «Мова як міст між культурами: сучасні тренди та новітні практики у викладанні англійської мови» перетворився на справжнє свято обміну думками та міжкультурного діалогу. Захід об’єднав учасників, які з натхненням ділилися знаннями, ідеями та педагогічними підходами, створюючи теплу атмосферу взаємної підтримки та співпраці. Жваві обговорення та активна участь підтвердили, наскільки важливою є міжнародна взаємодія у сфері викладання англійської мови.
 
Кафедра англійської філології висловлює щиру подяку всім учасникам вебінару за їхню активність, цінні знання та плідну співпрацю!
Бажаємо всім успіхів у навчанні, кар'єрі та нових мовних відкриттях!
 
Світлана КАЧМАРЧИК,
доцент кафедри англійської філології 
 
 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook