Загальні збори Національної академії аграрних наук України пройшли на базі НУБіП України
Сьогодні на базі нашого університету, з дотриманням всіх необхідних норм, пройшли загальні збори Національної академії аграрних наук України. До їх роботи зареєструвалися 79 академіків, 82 членів-кореспондентів і 115 делегатів від наукових установ.
На порядку денному були звіт за підсумками діяльності НААН за 2024 рік і основні завдання на перспективу, з яким виступив президент Академії Ярослав ГАДЗАЛО, а також фінансовий стан та використання коштів, довибори академіків і членів-кореспондентів.
На правах господаря, учасників загальних зборів вітав ректор університету Вадим ТКАЧУК. Він говорив про стратегічну співпрацю академічних установ в умовах сучасних викликів для України. Мова йшла про виклики і можливості інтеграції сільського господарства країни, рейтинг закладів вищої освіти за бюджетним фінансуванням на 2024 рік (за яким НУБіП посідає 6-те місце), результативність участі вчених НУБіП в основному конкурсному відборі наукових проєктів МОН України за минулий рік, планові обсяги фінансування наукових досліджень, результативність участі вишів у програмі «Горизонт Європа» (залучення коштів у 2021-2023 рр., за даними порталу Cordis) — за цим показником НУБіП посідає 4-те місце за обсягом фінансування. Очільник університету торкнувся також публікативної активності вишів у виданнях із квартилями Q1,Q2 у 2021-2023 рр. (кількість публікацій за даними SciVal): на цій позиції НУБіП України посідає 7-ме місце.
Вадим ТКАЧУК, продовжуючи представляти аспекти плідної співпраці з Академією, озвучив ключові ініціативи трансформації наукової сфери напрями співпраці НААН і НУБіП України, спинився на поточних і перспективних напрямах. Це проведення фундаментальних і прикладних досліджень, зокрема міждисциплінарних, які відповідають світовому рівню та потребам суспільства (Європейський зелений курс, Сталий розвиток, Відновлення України, органічне виробництво, благополуччя тварин, адаптація до змін клімату тощо); спільне використання наукового обладнання, виробничої та інноваційної інфраструктури; забезпечення умов для спільної підготовки студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів; спільні програми підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників, науково-технічні заходи, розробка і видання спеціальної та навчально-методичної літератури, монографій, рекомендацій, програм навчання за спеціальностями; координація діяльності з розроблення проєктів законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері науки, освіти та досліджень, а також пропозиції щодо реформування державної політики у галузі сільського господарства.
На сьогоднішній день у складі НААН України — 13 академіків і 16 членів-кореспондентів з числа наших колег по НУБіП. Щодо поповнення їх числа після довиборів — остаточні результати завтра.
Пресслужба