Гостьові онлайн-лекції від Олени Костенко та Руслана М'ялковського

24 квітня 2025 року

   21 квітня 2025 року в рамках вивчення дисципліни «Насінництво сільськогосподарських культур» відбулася гостьова лекція для студентів освітнього ступеня «Магістр» агробіологічного факультету. Захід проходив у форматі онлайн і зібрав широку аудиторію слухачів, серед яких були студенти, аспіранти та викладачі факультету.

   З тематичною лекцією «Селекційно-насінницька робота в ННЦ «Інститут землеробства НААН України» виступила Олена Іванівна Костенко — кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи з питань селекції ННЦ «Інститут землеробства НААН» України.
   У своєму виступі лекторка розкрила широкий спектр питань, пов’язаних із сучасним станом та перспективами селекційної та насінницької роботи в Україні. Зокрема, було детально охарактеризовано напрями селекції сільськогосподарських культур, що активно розвиваються в інституті: створення високопродуктивних, стійких до хвороб і абіотичних чинників сортів, які здатні забезпечити стабільні врожаї в умовах змін клімату.
   Особливу увагу Олена Костенко приділила документальному супроводу насінницької діяльності: вона пояснила слухачам, які саме документи на насіння видаються органами сертифікації, розповіла про державні реєстри сортів рослин, що ведуться Міністерством аграрної політики та продовольства України, а також охарактеризувала первинні ланки насінництва, зокрема, етапи отримання добазового та базового насіння.
   Однією з сучасних та надзвичайно цікавих тем стало поліпшення якості пшеничного борошна шляхом додавання прова ваксі (восковидного), що є одним із інноваційних підходів у підвищенні харчової цінності зернових продуктів.
   Студенти мали можливість поставити запитання щодо практичних аспектів селекції та насінництва, а також дізнатися про актуальні напрацювання ННЦ «Інститут землеробства НААН» України та подальші перспективи подальшого розвитку галузі.  Зокрема Анастасія Ветушка поцікавилася чи ведеться в інституті селекція з урахуванням змін клімату, зокрема, на посухостійкість і жаростійкість сортів. Володимир Яценко запитав чи існує попит з боку виробників хлібобулочних виробів на борошно з додаванням проса ваксі, і які переваги воно має. Антон Демченко поцікавився щодо основних труднощів що виникають під час впровадження нових сортів у виробництво.  Анна Климчук запитала чи працює інститут з міжнародними партнерами щодо спільної селекції або обміну генетичними ресурсами.

   24 квітня 2025 року в рамках дисциплін «Інновації та управління проєктами в агрономії» та «Спеціальна селекція сільськогосподарських культур» для студентів освітнього ступеня «Магістр» ОПП «Селекція і генетика сільськогосподарських культур» агробіологічного факультету було проведено гостьову лекцію на тему: «Технологічні аспекти вирощування картоплі». Лекція відбулася у форматі онлайн.

   Запрошеним лектором виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою Подільського державного університету Руслан Олександрович М’ялковський.
   У своїй лекції Руслан М'ялковський звернув увагу на інноваційні елементи технології вирощування товарної та насіннєвої картоплі, групи стиглості сортів, вплив кліматичних умов на урожайність, основні хвороби картоплі та систему безвірусного насінництва. Окрему увагу було приділено контролю захворюваності рослин, структурі світового виробництва та споживання картоплі на душу населення.
   Матеріал лекції викликав жваве обговорення серед слухачів. Анастасія Ветушка зацікавилась питаннями структури світового виробництва та споживання картоплі, тоді як Наталія Дудкіна та Володимир Яценко активно обговорювали особливості клонування безвірусного матеріалу в культурі in vitro.
   Щиро дякуємо Олені Іванівні Костенко та Руслану Олександровичу М'ялковському за надзвичайно змістовні й практично орієнтовані лекції. Такі зустрічі надихають, розширюють світогляд майбутніх агрономів і сприяють інтеграції наукових знань у професійну підготовку здобувачів вищої освіти.
Ірина Гаврилюк,
асистент кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook