Якість вищої освіти у фокусі уваги гарантів освітніх програм факультету аграрного менеджменту НУБіП України

24 квітня 2025 року
Освіта відіграє надзвичайно важливу роль у світі, оскільки є ключовим фактором у розвитку суспільства та економіки. Якісна освіта визначає майбутнє країни, сприяє професійному, інтелектуальному та культурному розвитку, формує громадян з критичним мисленням та високою соціальною компетентністю. Завдяки якісній освіті підвищується компетенція в обраній професійній сфері, розширюється світогляд, розвивається логічне мислення, формуються стійкі життєві принципи і важливі людські цінності.
 
Саме такому важливому питанню був присвячений Всеукраїнський фаховий семінар із забезпечення якості вищої освіти з економіки та менеджменту, який відбувся 23 квітня 2025 року у стінах Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.
Присутніми на семінарі були представники факультету аграрного менеджменту НУБіП України: д.е.н., професор Віра БУТЕНКО, к.е.н., доцент Віолета ГЕРАЙМОВИЧ та к.е.н., доцент Олександр ФАЙЧУК.
Учасників семінару привітав ректор Київського національного економічного університету Дмитро ЛУК'ЯНЕНКО, який відзначив значущість даного зібрання та підкреслив необхідність постійної роботи над процесами підвищення якості вищої освіти.
Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО ознайомив присутніх зі змінами, які відбулися у системі забезпечення якості вищої освіти.
Зокрема він зазначив, що якість вищої освіти передбачає цілісну систему навчального процесу, яка забезпечує глибокі знання, розвиток критичного мислення та практичних навичок, відповідає державним і міжнародним стандартам організації освітнього процесу, оперативно адаптується до потреб здобувачів, роботодавців та викликів сучасного світу.
Також він підкреслив, що лише злагоджена робота всіх елементів цієї системи гарантує результат, спрямований на підвищення якості освітньої програми.
 
Наталія СТУКАЛО, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти розповіла про сучасні тренди забезпечення якості вищої освіти. Вона відзначила ключову роль університетів в розбудові системи підвищення якості освіти та необхідності враховувати європейський досвід у сфері забезпечення якості з метою розроблення порівняльних критеріїв і методології.
Про галузеві особливості акредитації освітніх програм розповіли Лариса ШАУЛЬСЬКА, голова галузевої експертної ради з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», Ірина ТРУНІНА, голова галузевої експертної ради 07.2 «Управління та адміністрування», Наталія ШАЛІМОВА, голова галузевої експертної ради 07.1 «Управління та адміністрування».
 
Виступаючі звернули увагу на недопустимість функціонування освітніх програм із зміщеним фокусом, необхідність дотримуватися відповідних вимог при проєктуванні ОП, важливість розуміння процесів формування матриць відповідності та змісту конкретних освітніх компонентів, забезпеченість їх логічної послідовності та черговості в ОП. Не оминули увагою питання про необхідність спрямування освітніх програм на забезпечення принципів сталого розвитку, про можливості використання штучного інтелекту, важливості системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Спікери поділились конкретними кейсами акредитації окремих освітніх програм в розрізі окремих критеріїв.
Фаховий семінар продемонстрував у черговий раз, що якість освіти традиційно є пріоритетною метою державної освітньої політики, а важливість зближення вітчизняного та загальносвітового підходів у її розумінні ініціює потребу подальшого дослідження і трансформації.
 
Віра БУТЕНКО,
 гарант ОП «Менеджмент»
 
Віолета ГЕРАЙМОВИЧ,
гарант ОП «Маркетинг»
 
Олександр ФАЙЧУК,
 гарант ОП «Менеджмент міжнародного бізнесу»

  

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook