Майбутні енергетики і автоматники мріють навчатися в НУБіП України

18 квітня 2025 року

У складний час для нашої держави, коли Україна бореться за свободу, незалежність і своє майбутнє, питання свідомого професійного вибору молоді набуває особливої ваги.

Саме зараз важливо підтримати випускників у пошуках покликання, допомогти їм обрати фах, який стане не лише справою життя, а й реальним внеском у відбудову та розвиток країни. Профорієнтація – це не просто вибір професії, а вибір майбутнього. І ми відкриваємо двері, щоб підтримати молодь на цьому відповідальному шляху.

Розуміючи важливість підготовки фахівців для відбудови та енергетичної безпеки України, в Навчально-науковому інституті енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України 15 та 16 квітня було проведено День відкритих дверей. 15 квітня інститут гостинно приймав випускників закладів загальної середньої освіти, а 16 квітня – випускників закладів фахової передвищої освіти.

Знайомство з інститутом розпочалося зі вступного слова директора інституту Віктора КАПЛУНА, який привітав гостей та представив основні спеціальності й освітні програми, за якими здійснюється підготовка, а також наголосив на важливості ролі інженерних професій у сучасних умовах. Він підкреслив, що підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері енергетики й автоматизації є ключовою складовою енергетичної безпеки держави та її післявоєнного відновлення.

Програма заходу розпочалася ознайомленням з освітньою програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за спеціальністю G3 Електрична інженерія. Абітурієнти відвідали сучасну навчально-наукову лабораторію «Вимірювання, випробовування та діагностування енергообладнання». Лабораторію презентував завідувач кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Олександр ОКУШКО, який розповів про сучасне обладнання, яке використовується для дослідження надійності та безпеки енергетичних систем. Учасники мали змогу побачити, як майбутні фахівці працюють зі спеціальними інструментами.

Студенти мали можливість побачити штучну блискавку – пробій діелектричного середовища та інші явища з використанням високовольтного обладнання. Завдяки таким наочним демонстраціям абітурієнти отримують можливість відчути реалії роботи з енергообладнанням, зрозуміти принципи роботи обладнання для діагностики та вимірювань, які необхідні для забезпечення стабільної та безпечної роботи електроенергетичних систем.

Абітурієнти з цікавістю ознайомилися з роботою тепловізорів, які використовуються для діагностування електрообладнання. Олександр ОКУШКО продемонстрував, як тепловізор дозволяє виявляти потенційні проблеми в роботі обладнання, зокрема  перегрів чи пошкодження ізоляції, ще до виникнення аварійних ситуацій.

У навчально-наукових лабораторіях «Мехатроніки, моделювання електротехнологічних процесів і систем» та «Електричного приводу» абітурієнти продовжили знайомство з освітньою програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Доцент Олександр СИНЯВСЬКИЙ ознайомив учасників заходу з можливостями, які відкриває вивчення сучасного електроприводу та мехатроніки – інноваційної галузі, що поєднує механіку, електроніку та комп’ютерне управління. Учасники мали нагоду побачити, як студенти працюють з моделями систем та інтелектуальними приводами, що застосовуються в сучасній енергетиці та промисловості.

Ассистент Михайло СПОДОБА представив лабораторію «Освітлення та опромінення», де абітурієнти ознайомилися з основами сучасних світлотехнічних систем та технологій енергозбереження у сфері освітлення. Було продемонстровано обладнання для вимірювання параметрів світлового середовища, а також приклади ефективного використання різних типів джерел світла в енергетичних і побутових об’єктах.

Загалом за два дні участь у заході взяли понад 200 абітурієнтів, значна частина з яких долучилася до реєстрації в базі даних вступників інституту. Дана база є інструментом всебічної підтримки абітурієнтів на всіх етапах вступної кампанії.

Вона передбачає своєчасне інформування про важливі дати, оновлення правил прийому, консультації щодо підготовки документів, подання заяв та моніторинг конкурсних балів. Крім того, реєстрація дозволяє оперативно реагувати на можливі труднощі під час вступу, надаючи майбутнім студентам відчуття впевненості, супровід і підтримку.

Гостями заходу стали учні та студенти закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти. Серед шкіл та ліцеїв, які долучилися до заходу, були: Школа І–ІІІ ступенів №132 міста Києва – щиро дякуємо директору Миколі САВЧЕНКУ за підтримку профорієнтаційної ініціативи (супроводжувала заступник директора з виховної роботи Оксана КУЗІВ); Середня загальноосвітня школа №54 міста Києва – подяка директорці Ірині ТАНЄЄВІЙ за сприяння участі учнів у заході (супроводжуючий — учитель фізики Назар ЯРКУЛОВ); Опорний заклад освіти "Немішаївський ліцей №2" Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області — дякуємо директору Аліні ФЕДОРЕНКО за активну участь та зацікавленість у співпраці; Студениківський ліцей Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області – подяка директорці Наталії КИЙКО за підтримку профорієнтаційної роботи та мотивацію учнів до свідомого вибору майбутньої професії; Еколого-природничий ліцей №116 міста Києва – висловлюємо вдячність директору Нелі КИЛИМНИК за залучення закладу до заходу та відкритість до партнерства.

Серед закладів фахової передвищої освіти участь у заході взяли: ВСП "Немішаївський фаховий коледж НУБіП України" – щиро дякуємо заступнику директора коледжу Олександру САНЧЕНКУ, завідувачці відділення "Електрифікація" Людмилі ДОНСЬКІЙ та викладачам Любові ЯРОШ, Петру САМОЙЛЕНКУ; Ніжинський фаховий коледж НУБіП України, представником якого був голова циклової комісії Роман ЗАЛОЗНИЙ – дякуємо за активну профорієнтаційну підтримку; ВСП "Київський фаховий коледж міського господарства" голові циклової комісії автоматизації технологічних процесів та моніторингу навколишнього середовища Ользі САФІНІЙ за підтримку заходу.

Ми щиро вдячні кожному, хто долучився, та дуже цінуємо вашу активність, відкритість до співпраці й зацікавленість у питаннях професійного самовизначення ваших випускників.

Проведення Дня відкритих дверей у Навчально-науковому інституті енергетики, автоматики і енергозбереження стало не лише інформативним заходом для майбутніх вступників, а й важливим кроком у формуванні їхнього свідомого професійного вибору.

Учасники змогли не лише побачити навчальний процес із середини, а й переконатися в актуальності обраних напрямів підготовки, які сьогодні є критично важливими для відновлення, модернізації та енергетичної безпеки України.

Саме такі зустрічі надихають молодь долучатися до великої справи – творити майбутнє країни своїми знаннями, вміннями та професійною майстерністю.

Вячеслав ВАСЮК,
заступник директора,
координатор з виховної роботи та
організації дозвілля студентів

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook