Наші студенти-біотехнологи серед найкращих!

23 квітня 2025 року
У навчально-науковій лабораторії біохімії та фітобіотехнології кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики проходить активна наукова робота у студентів. Результати досліджень студенти представляють на наукових вітчизняних та міжнародних конференціях і конкурсах, а також публікують у наукових фахових журналах «Біологічні системи: теорія та інновації», «Науковий вісник Чернівецького університету. Біологія (Біологічні системи)».

Зокрема, ДІДУР Єлизавета та ФУРМАНЕЦЬ Станіслав, студенти 1-го року навчання за ОС Магістр зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з «Біотехнології», який проводився 10 квітня 2025 року в Національному університеті харчових технологій.

 

Метою конкурсу є створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримка наукової та творчої роботи здобувачів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, опанування ними інноваційних технологій. Конкурс проводився на базі Національного університету харчових технологій і складався з двох етапів: перший — рецензування робіт, другий — захист робіт у форматі відео-конференції.

Учасники конкурсу представляли свої наукові роботи на підсумковій конференції, які були високо оцінені фахівцями-рецензентами попередніх етапів конкурсу та охоплювали багато біотехнологічних напрямків:

  • біосинтез поверхнево-активних речовин,
  • біогенний синтезу наночасток,
  • застосування мікроорганізмів у біоелектрохімічних системах,
  • біосинтез сидерофорів,
  • використання ферментів для кращого вилучення біологічно активних речовин із рослинної сировини,
  • фармацевтичні біотехнології.

ДІДУР Єлизавета представляла наукову роботу на тему «Використання вуглецевих наночастинок при вирощуванні зернових культур для підвищення ефективності доставки поживних речовин». Метою роботи було дослідити вплив фулерену С60 за різних концентрацій окремо та за комплексної дії з мінеральним добривом і біопрепаратом на ефективність доставки поживних речовин до пшениці м’якої Triticum aestivum L. ФУРМАНЕЦЬ Станіслав представив наукову роботу на тему «Вплив фулерену С60 на морфометричні показники мікрозелені гороху (Pisum sativum) за умов водного дефіциту»». Метою роботи було попередити негативну дію посухи на морфометричні та біохімічні показник рослин гороху за використання структурованих вуглецевих наночастинок фулерену С60. Представлені студентські наукові роботи мають прикладне значення у сфері агробіотехнологій та може стати основою для розробки новітніх засобів підвищення стресостійкості сільськогосподарських культур.

 

Висококваліфіковане журі конкурсу високо оцінило наукові роботи Єлизавети і Станіслава за новизну та оригінальність ідей, а також використані сучасні методи біотехнологічного дослідження та інноваційні наукові результати. Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням.

Варто відмітити, що науковим керівником ДІДУР Єлизавети та ФУРМАНЦЯ Станіслава є д.б.н., проф. Світлана ПРИЛУЦЬКА, яка активно популяризує сучасну біотехнологічну науку серед студентів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології і ефективно ділиться своїм науковим досвідом з молодим поколінням. Бажаємо подальших наукових успіхів і здобутків! Мирного неба!


 

Наталія НЕСТЕРОВА, 
доцент, секретар кафедри
фізіології, біохімії рослин та біоенергетики

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook