Ректорат: закордонні практики і стажування, вартість навчання та сертифікатні програми мікрокваліфікацій

22 квітня 2025 року
22 квітня 2025 року від головуванням Вадима ТКАЧУКА відбулося розширене засідання ректорату. Відкриваючи його, ректор університету зазначив, що коло питань, яке винесене на розгляд, торкається майже всіх сфер діяльності. Головними залишаються пріоритети у підтримці Збройних Сил, якості освітнього процесу та ефективного дослідництва.

 

Про підготовку до атестації аспірантів-іноземців доповів начальник відділу аспірантури, докторантури та атестації наукових кадрів Сергій БОЯРЧУК. Всього маємо 49 здобувачів відповідного рівня освітнього ступеня, які навчаються за восьми спеціальностями. Аспіранти проходитимуть проміжну атестацію в червні, але вже зараз проведено відповідне анкетування, що продемонструвало їхню готовність та виконання індивідуальних планів. Ректор Вадим ТКАЧУК завважив на важливості активної системної взаємодії з аспірантами-іноземцями.

Про стан запровадження сертифікатних курсів доповіла проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА. На сьогодні повноцінно розпочали роботу сім сертифікатних програм. 15 наповнюються і понад 30 готуються. Для їхньої підтримки задіяні офіційний сайт університету, сайт сертифікатних програм, освітня платформа, офіційні профілі в соціальних мережах та партнерство з Державною службою зайнятості України. Зручним є договір публічної оферти, який дозволяє без зайвої паперової взаємодії приступити до навчання. Сертифікати за успішне завершення програми мають QR-код, за яким подається повна інформація про її проходження. Очільник університету Вадим ТКАЧУК звернув увагу на розширення цільової аудиторії курсів та пошук фінансування для групового залучення слухачів курсів.

Відповідальний секретар приймальної комісії Олексій СОЛОМКА проінформував про рішення Міністерства освіти і науки України зменшити ліцензований обсяг підготовки фахівців для закладів вищої освіти, зокрема й у НУБіП України. Доповідач представив розрахункові показники ліцензованого обсягу магістратури з урахуванням нових вимог та реалій набору 2024 року, які були затверджені ректоратом.

 

Начальник відділу кадрів Сергій ГРИЩЕНКО озвучив результати подачі документів та їхній розгляд на кафедрах, факультетах та ННІ щодо заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників. Серед них сім завідувачів кафедрами, 23 професори, доценти.

Проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Тетяна КОСТЮК проінформувала про стан сплати заборгованості за навчання, виконання плану надходжень від діяльності госпрозрахункових підрозділів та залучення коштів від наукового консультування.

Про встановлення вартості навчання також доповіла проректор Тетяна КОСТЮК. Низка спеціальностей відноситься до тих, на які вартість навчання встановлюється відповідно до індикативної собівартості. Тож з 2025 року на такі спеціальності вартість навчання на рік за денною формою навчання зросте на 60-86%%, для бакалаврату вона перевищить 60 тисяч гривень, магістратури — 80 тисяч гривень. Щодо цього аспекту корегування ціни на навчання доручено підготувати звернення до міністерства освіти і науки з пропозицією врахувати обставини, воєнний стан, фінансово-економічну ситуацію в державі. Для студентів старших курсів законодавство дозволяє відкорегувати вартість навчання на рівень інфляції, а це понад 12%. Розуміючи ситуацію, ректорат пішов на зустріч студентам, батькам та прийняв рішення провести відповідне корегування лише на 8%, що дозволить забезпечувати якісний освітній процес. Таку ж вартість пропонується встановити і для студентів нового набору, окрім вже зазначених спеціальностей, що корелюються з індикативною собівартістю.

Начальник відділу координації діяльності навчально-дослідних господарств та Боярської лісової дослідної станції Микола ГРУНТКОВСЬКИЙ доповів про проведені весняні польові роботи. Належним чином був підготовлений грунт, проведено підживлення озимини, посіяні ранні, пізні зернові та технічні культури, триває внесення засобів захисту рослин. У Боярській лісовій дослідній станції проведений комплекс лісогосподарських робіт. На базі господарств проходять практики студентів.

 

Про організацію практичного навчання студентів за кордоном повідомив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр ЛАБЕНКО. Ректорат затвердив бази практик, з якими співпрацює університет і гарантована належна їхня якість.

 

На виконання доручення ректора за результатами зустрічей із завідувачами кафедр, деканами факультетів та директорів ННІ розпочався відбір науково-педагогічних працівників для участі в довгострокових програмах стажування (від 1-3-6 місяців). Відділ міжнародної діяльності на офіційному сайті університету та групах в месенджерах поширює інформацію про можливість та умови участі в таких програмах. Також проректор Олександр ЛАБЕНКО окремо зупинився на можливостях підвищення мовних компетенцій, зокрема ReallyEnglish, на який триває реєстрація.

Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій КВАША запропонував сценарний план встановлення рекорду з наймасовішого тренінгу з надання домедичної допомоги. Також він повідомив про закриття чергових зборів на потреби членів колективу, які захищають державу на фронті.

 

 

Про надання дозволу на передачу в оренду доповіла начальник планово-фінансового відділу Лариса МЕДВЕДЧУК.

Далі за участі керівників служб та відділів пройшла нарада з планування діяльності на травень. Заходи та події, а також завдання, які мають бути реалізовані представили проректори з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА, наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана ТОНХА, науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр ЛАБЕНКО, науково-педагогічної роботи та економічних питань Тетяна КОСТЮК, науково-педагогічної роботи та адміністративно-господарської діяльності Володимир ЄВТУШЕНКО, науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій КВАША. Учений секретар Оксана БАРАНОВСЬКА презентувала узагальнений план, де 20 травня сплановано засідання ректорату та нарада з планування, 22 травня — вчена рада. Документ традиційно буде розміщений на офіційному сайті університету.

 

Підбиваючи підсумки, ректор Вадим ТКАЧУК звернув увагу на освітній процес, завершення навчального семестру, підготовку до відзначення Дня університету.

Пресслужба
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook