«Голосіївська весна-2025» : день третій, фінальний
Третій, фінальний день переглядів програм факультетів та ННІ став найпотужнішим і найнапруженішим водночас. Одні з найколоритніших етнічних регіонів України, частина з яких, на жаль, зараз знаходиться під чорним чоботом ворога, представляли неодноразові лідери голосіївських мистецьких перегонів. І не дивно, що коли члени журі повернулися у кімнату для нарад, майже одноголосно видихнули: «Оце так задача…»
«Галицьку феєрію» за мотивами галицьких легенд показали представники гуманітарно-педагогічного факультету. На екрані — старовинні галицькі міста, прекрасні пейзажі, колоритні фото народних звичаїв і обрядів, а на сцені — Микола — орел шукає русалчині коралі для коханої Олени. «Кривий танець» переплітався з веснянками, бурхливі річкові хвилі то поглинали, то віддавали чиєсь кохання, і увесь цей час лилися чарівні голоси Уляни ГРИНЬ, Анастасії КУЛАКЕВИЧ, Софії ТИЩЕНКО, Валерії ТАРАСЕНКО. Коралі, звісно, опинилися в руках Миколи — і молодята відіграли весілля!
У таврійську Малинівку перенесли глядачів аматори факультету захисту рослин, біотехнологій та екології. Закохані Андрій і Яринка, спокійний Нечипор і говірлива янгол-дружина Гапуся, вічно незадоволена Триндичиха, а що вже яскравий Попандопуло — усі вони разом із самовпевненим Грицьком-Гриціаном наче зійшли з екрану. І хоча дійство було гумористичним, мало неабиякий підтекст…
«Дім – це не стіни» — так можна назвати виступ на фестивалі ННІ лісового і садово-паркового господарства, під час якого зала спочатку перенеслася в минулі століття, почула трагічну історію українців Донщини, помилувалася неповторною природною красою краю, яка додає надзвичайно мальовничих штрихів до природного полотна України (саме про це колись співав незабутній Назарій ЯРЕМЧУК, а нині пісню пригадало вокальне тріо ННІ), а потім потрапила у фортецю Бахмут і ще раз подивувалася його мужності.
Сватання на Буковині стало, як і було заявлено у програмі юристів, насправді шаленим! Не чекав буковинський батько, у якого майстерно перевтілився завідувач кафедри цивільного та господарського права, професор Олексій ПІДДУБНИЙ, що його «донька» приведе іноземного зятя… Але кохання завжди перемагає, тож Бадмінтон (ой, Бенджамін, Бадмінтоном його називав майбутній тесть) пройшов буковинські випробування, і під народну «Благослови, Боже» у виконанні Анни ЮХИМОВИЧ театральний колектив показав обряд поклоніння вінку, який потім вплинув на рішення журі.
А от такого драйву, азарту, горіння, задоволення від власного виступу з масовою постановкою «Подорож Слобожанщиною», як факультет ветеринарної медицини, не показав ніхто. На лекцію про цей етнічний регіон «запросив» слухачів заступник декана факультету Тарас САВЧУК — і подорож розпочалася. «Слобідська полька» і «Вахтерам», «Dancing Lasha Tumbai» і «Як у нас на Україні», жарти і несподівані повороти навіть персонажів постановки-чужинців змогли перетворити на українців! Вболівальники бурхливо підтримували акторів і довго не відпускали їх зі сцени…
А тим часом вельмишановне журі (і журі студентське) почало остаточне обговорення результатів. Напружено, але по-доброму, враховуючи усі критерії, представлені у Положенні — і відповідність тематиці, і художній рівень, і майстерність виконання, і підтримку залу, і різноманіття робіт в категорії «образотворче, декоративно-вжиткове мистецтво та фотографія»… Основний результат прийнятий: Гран-прі цьогорічного фестивалю буде в руках юридичного факультету, а приз глядацьких симпатій — у механіко-технологічного факультету.
Дякуємо нашим ангелам-охоронцям — Збройним Силам України за можливість провести цей етномарафон без тривог. Віримо у якнайшвидшу Перемогу і справедливий мир!
Усі результати — у наступній публікації.
Ірина МАЙДАНЮК