Садовий центр, як бізнес і дослідницький полігон: студенти четвертого курсу відвідали СЦ «Пісарді»
Студенти агробіологічного факультету, які вивчають вибіркову дисципліну «Декоративне садівництво та квітникарство», 17 квітня відвідали садовий центр «Пісарді», власником якого є наш випускник, а нині успішний підприємець Павло Заєць. Виїзні заняття організували і провели викладачі кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка Наталка Шевчук і Галина Андрусик.
Метою поїздки було ознайомлення з видами садивного матеріалу декоративних культур – від розсади квітів, 2-3-річних саджанців кущових рослин до 20-30- річних крупномірів у стилі «нівакі», вартість яких досягає 1 млн. грн.!!! Крім того, нашим завданням було зрозуміти особливості роботи садового центру, ризики, можливості і перспективність даного бізнесу.
Перше, що стало своєрідним «культурним шоком» для студентів – величезна різноманітність рослин, які реалізує садовий центр. Окремий ботанічний вид може мати безліч сортів з різним габітусом, формою крони, забарвленням листків чи хвої. Вибір зробити дуже важко. Багато рослин ми застали у квітучому стані. Неймовірні магнолії, сакури, гліцинії… це варто було побачити!
Нашим гідом по садовому центру була менеджер Софія, також випускниця НУБіП України. Впродовж двох годин вона терпляче пояснювала студентам особливості розмноження і вирощування різних форм саджанців (кущових, високоштамбових, мультиштамбових тощо). Дала багато слушних порад тим студентам, які захочуть у майбутньому займатись декоративним садівництвом (професійним чи аматорським). І головна – любити рослини, бачити їхню красу, відчувати їх стан і потреби. Важливо також вміти добирати рослини не лише за їх декоративними властивостями, а й за адаптивністю, легкістю вирощування.
До Софії згодом приєднались агроном СЦ, аспірант кафедри садівництва Володимир Романенко і магістр 1 курсу Віктор Каліщук, який під час наукової практики працює на посаді заступника агронома. Вони також щедро поділились досвідом і нюансами роботи у сфері продажів садивного матеріалу, доцільності його майбутнього супроводу, комплексного підходу у ландшафтному дизайні.
Сподіваємось, що враження і знання, які отримали наші студенти під час виїзних занять, залишать свій слід і знадобляться їм у майбутньому.
Дякуємо приймаючій стороні (Павлові Зайцю, Володимирові Романенку, нашому гіду Софії) за можливість якісного проведення практичних занять, а також нашому деканату за організаційну допомогу.
Наталка Шевчук,
Галина Андрусик